• EN
  • DE

Odyseja do Gdańska wsparta przez burmistrza

Niezwykli goście odwiedzili Urząd Miejski w Trzebnicy w czwartek 20 marca. Były to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, które przyszły prosić burmistrza o dofinansowanie ich niezwykłej podróży. Podróży do Gdańska, na finał ogólnopolskiego konkursu „Odyseja Umysłu”.

„Odyseja Umysłu” to międzynarodowy program nauczania kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i współpracy zespołowej. Honorowy patronat nad tym konkursem objęło Ministerstwo Oświaty, dostrzegając w nim niezwykłe walory edukacyjne. W uzasadnieniu prośby sporządzonej przez rodziców czytamy - uczestnicząc w programie nasze dzieci w oparciu o własne doświadczenia i praktyczne działania, wyrabiają sobie umiejętności między innymi , identyfikacji sedna problemu i szukania różnych sposobów rozwiązania go.

- Zawsze wspieram inicjatywę młodych ludzi, dlatego nie mogłem podjąć innej decyzji, jak tylko przychylić się do waszego wniosku i sfinansować wasz wyjazd na finał do Gdańska.- powiedział burmistrz Marek Długozima -„Odyseja Umysłów” nagradza za kreatywność, tak potrzebną w życiu dorosłym. Dając wam nowoczesną, doskonale wyposażoną szkołę, otrzymaliście narzędzia do jej rozwijania, i cieszę się, że z nich korzystacie. Wierzę, że będziecie tam godnie reprezentować trzebnicką gminę – podsumował.

IMG_1182.jpeg
IMG_1181.jpeg
IMG_1191.jpeg