Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Honorowy Patronat abp Józefa Kupnego!

Z radością obejmuję honorowym patronatem wydarzenia związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II, które będziecie przeżywać 27 kwietnia br. w Waszym mieście  - to fragment listu, który burmistrz Marek Długozima otrzymał od Metropolity Wrocławskiego abp Józefa Kupnego. Już dziś dziękujemy za ten wyjątkowy patronat!

Wydarzenia związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II również w Trzebnicy będa miały swój niezwykły wymiar. Mieszkańcy miasta i gminy o godz. 10.00 obejrzą transmisję Mszy św. kanonizacyjnej na specjalnym telebimie zamontowanym przy Bazylice, przed Ołtarzem Polowym . Chwilę później, ok. godz. 13.00 w sali TCKiS odegrany zostanie spektakl "Brat naszego Boga" w wykonaniu aktorów "Scena Moliere" z Krakowa. Natomiast wieczorem, w przestrzeni deptaka przy ul. Daszyńskiego, odbędzie się multimedialne spotkanie ze słowem Jana Pawła II, w którym udział wezmę grupy parafialne.

Program obchodów związanych z kanonizacją papieża Polaka Gmina Trzebnica przygotowuje we współpracy z parafią św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Trzebnicy.

O ten duchowy wymiar święta w naszym mieście zadbają księża Salwatorianie. Już teraz można dołączyć do niedzielnej nowenny ku czci bł. Jana Pawła II, która ma miejsce podczas Mszy św. o godz. 12.30 w Bazylice św. Jadwigi. W tym czasie można również otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami bł. Jana Pawła II.

- Ogromną radością i dumą napawa fakt, że swoim patronatem pieczę nad wydarzeniami w naszym mieście objął Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny. To dla nas zaszczyt, za który już dziś pięknie dziękujemy - tak list nadesłany z kurii wrocławskiej komentuje burmistrz Marek Długozima.

Poniżej prezentujemy skan całego pisma.

patronat biskupa Kupnego.jpeg