• EN
  • DE

Rozstrzygnięto przetarg na budowę Szkoły Muzycznej

Dokończenie budowy Szkoły Muzycznej w Trzebnicy zostało podzielone na 5 zadań. W czwartek, 13.03.2014 r. rozstrzygnięto przetarg na realizację tych zadań. Zgodnie z tym rozstrzygnięciem, budowę szkoły muzycznej dokończą 4 firmy – „TOM-BUD” z Leszna, „Stolarstwo Ogólne Zygmunt Maleszka” z Dobroszyc, „P.U.H. STYROBUD Sp. z o.o z Wilczyna” i Daniel Peciak z Chomęcic.

Równolegle z procedurą wyboru wykonawców prac budowlanych, burmistrz Marek Długozima podpisał aneks do umowy z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim umożliwiającym uruchomienie nowej placówki edukacyjnej w roku szkolnym 2014/2015. Oznacza to, że już od września tego roku, swoje pierwsze dni działalności rozpocznie Szkoła Muzyczna w Trzebnicy.

Pierwotnie szkoła miała być otwarta w roku ubiegłym, jednak z uwagi na problem z głównym wykonawcą, realizującym również remont budynku pod nową szkołę podstawową, gmina była zmuszona do wstrzymania prac przy szkole muzycznej.

Doświadczenie ze Szkołą Podstawową nr 2 pokazało, że szybciej i sprawniej jest przeprowadzić remont dzieląc inwestycję na mniejsze zadania. Tak też zrobiliśmy w tym przypadku. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko nieukończenia prac w oczekiwanym przez nas terminie – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje – Szkoła muzyczna jest odpowiedzią na oczekiwania dzieci i ich rodziców, którzy pragną umożliwić swoim pociechom jak najlepszy rozwój i poszerzyć zakres ich zainteresowań. Kształcenie muzyczne rozwija w dzieciach i młodzieży wiele pozytywnych cech, które z pewnością będą później procentować w ich dalszym rozwoju.

PDFZgoda Ministra Kultury na utworzenie Szkoły Muzycznej w Trzebnicy

ts c02 .jpeg