Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Podpisanie umowy na budowę nowego skateparku

W piątek 18 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, Burmistrz Gminy Trzebnica podpisał umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Zaprojektowanie i budowa skateparku w Parku Solidarności”. Prace wykonywać będzie firma MPG s.c. Paweł Głyda, Monika Fogel-Głyda, pochodząca z Łagiewnik Nowych.

IMG_2809_małe.jpeg
Podpisanie umowy. Od lewej: Zbigniew Zarzeczny - Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwstycyjnego, Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, Paweł Głyda - firma MPG, Monika Białas oraz Grażyna Jakubowska - Wydział Techniczno-Inwestycyjny.

Prowadzone przez przyszłego inwestora prace będą polegać na demontażu starych urządzeń, rozbiórce nawierzchni z kostki betonowej, robotach ziemnych, utwardzeniu nawierzchni poprzez położenie płyty jezdnej o ściśle określonej specyfikacji oraz co najważniejsze, dostawę i montaż prefabrykowanych, żelbetonowych obiektów skateingowych. Warto dodać, że nowe urządzenia nie będą tak głośne podczas użytkowania, jak wczesniejsze, wykonane ze sklejki. Prace przy budowie nowego skateparku mają sie zakończyć do 30 czerwca bieżącego roku.

- Wiem Jak ważny w życiu młodego człowieka jest ruch i zawsze dokładam wszelkich starań, by zmienić nastawienie pokolenia gier komputerowych i stworzyć młodzieży możliwośc alternatywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego ucieszyłem się z inicjatywy młodych trzebniczan i postanowiłem zmodernizować wysłużony już skatepark - mówi burmistrz Marek Długozima. - Myślę, że ten nowy obiekt przyciągnie również swoim bezpieczeństwem, nowymi atrakcjami i estetyką kolejnych amatorów tego rodzaju spędzania czasu wolnego. Ruch to zdrowie, dlatego uważam, że pomysł i zaangażowanie w ten temat młodych ludzi jest jak najbardziej słuszny i w pełni go popieram. Trzebnica to gmina wspierająca sport i konsekwentnie pokazujemy, że to promocyjne hasło znajduje odzwierciedlenie w konkretnych zadaniach z zakresu poprawy infrastruktury sportowej i organizowanych wydarzeń.

IMG_1478.jpeg
Zeszłoroczne spotkanie burmistrza Marka Długozimy z młodzieżą, które zaowocowało realizowanym obecnie pomysłem zmian w skateparku.

IMG_0055.jpeg
Młodzi skaterzy: Bartek Śliwka, Mateusz Kawecki, Łukasz Pałka, Konrad Kudas, Maciej Pepiński, Szymon Grać, oglądają wraz z burmistrzem Markiem Długozimą oraz Moniką Białas pracownikiem Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego projekt nowego skateparku, podczas spotkania, które miało miejsce w marcu.

Trzebnica 3.jpeg
Wizualizacja nowego Skateparku.