• EN
  • DE

Konkurs na opowieść - list do Super Kota rozstrzygnięty!

Nie było łatwo, ale udało się. Po burzliwych naradach komisja wyłoniła zwycięzców konkursu na list - opowieść do Super Kota.
Przypomnijmy, że konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Trzebnica w 3 kategoriach: A-przedszkola, B-szkoły podstawowe klasy I-III, C-klasy IV-VI, a jego organizatorem był Burmistrz Marek Długozima.
Zadaniem uczestników było napisanie do maskotki naszej gminy- Super Kota- listu lub opowieści zawierającej wątki z historii miasta, gminy, dotyczące zabytków czy sławnych trzebniczan.
Dzieci chętnie angażują się w różne formy aktywności związane z wprowadzoną w zeszłym roku trzebnicką maskotką, czego dowodem jest chociażby wiele prac złożonych w konkursie. Wiele listów wzbogacono rysunkami, co również brano pod uwagę. Liczył się także styl, promocja gminy i samodzielność pracy.
W poszczególnych kategoriach jury wybierało po trzy prace, tylko w kategorii klas I - III przyznano dodatkowe miejsce w związku z identyczną punktacją prac.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach:

Przedszkola:

- Dawid Karyś
- Jakub Stefański
- Nadia Cichy

Szkoły Podstawowe kl. I – III

- Borys Dmytrowski
- Nikola Skotniczna
- Gabryś Miś
- Jakub Widzisz

Szkoły Podstawowe kl. IV - VI

- Julia Chabza
- Kasia Kołodyńska
- Aleksandra Poprawa

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w sprawie odbioru upominków.

A oto parę słów od Super Kota do wszystkich uczestników konkursu:

 

                                                                      Trzebnica, dn. 10.03.2014 r.


Serwus moi pomocnicy!


Ogromnie się cieszę, że wzięliście udział w konkursie. Przyszło tak wiele listów, że komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem tych, które postanowiła nagrodzić.
Wszystkie prace były piękne, staranne i kolorowe. Ucieszyłem się, że znacie historię miasta, a także ludzi mieszkających w Trzebnicy dawnej i dziś. Zaskoczyła i sprawiła mi ogromną radość Wasza pomysłowość w wymyślaniu opowiadań.

Muszę się przyznać, że nie zdawałem sobie sprawy jaki ze mnie przystojniak! Dopiero rysunki od Was z moim portretem mi to uświadomiły:)

Mimo, że konkurs na list-opowieść do mnie dobiegł końca, mam do Was ogromną prośbę - nie zapominajcie o mnie. Piszcie cały czas - co się u Was dzieje, jak spędziłyście ferie, co lubicie robić a czego nie - postaram się odpisać. Nie zapomnijcie o podaniu swoich adresów i podpisaniu się!

Pamiętajcie, że jesteście moimi ulubionymi pomocnikami.

 

Do zobaczenia!

Super Kot

IMG_0724.jpeg