Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

II Cross Trzebnicki o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

Piękna wiosenna pogoda przywitała biegaczy, w niedzielę 9 marca, na starcie II Cross-u Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Na uczestników czekała malownicza 10 kilometrowa trasa pełna wyzwań. Miała ona przygotować biegaczy do nadchodzącego sezonu, a dwieście metrów łącznej sumy podbiegów sprawdzić wytrzymałość każdego z zawodników.

Druga edycja Trzebnickiego Crossu organizowanego przez Gminę Trzebnica we współpracy ze stowarzyszeniem Pro Run Wrocław, dała odpowiedź na pytanie jak wielkim zainteresowaniem cieszą się biegi w Gminie Trzebnica. Na starcie pojawiło się 180 biegaczy, prawie dwa razy tyle, co w roku ubiegłym. - Trasa ta jest wręcz idealnym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem biegowym, jest trudna technicznie i wymagająca, jeśli dałeś rade ją przebiegnąć, to znaczy, że jesteś dobrze przygotowany do kolejnych startów. Tutaj nie można odpoczywać, zarówno trudne podbiegi, jaki i strome zbiegi nie pozwalają ci na to, i każą wkładać maksimum wysiłku w każdy ruch – powiedział Jacek Jackowiak Prezes Stowarzyszenia Pro Run Wrocław. Cieszy mnie bardzo wzrastająca popularność tego biegu, mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się tu w jeszcze liczniejszym gronie. Zachęcam również wszystkich do czynnego uprawiania biegów i treningu na tej trasie, bo nic tak nie hartuje organizmu biegacza jak pagórkowaty teren.

Wszystkich zebranych przywitał gospodarz - burmistrz Marek Długozima. - Cieszy mnie niezmiernie fakt, że jest was tu dzisiaj tyle, bo jak wiemy sport to zdrowie, dlatego Gmina Trzebnica tak aktywnie włącza się w promowanie i wykształcanie tego zdrowego nawyku, jakim jest bez wątpienia aktywne spędzanie czasu. Cieszy mnie również fakt, że na linii startu widzę całe rodziny, bo przecież wiemy, jak ważna jest rodzina w kontekście przyszłości i jak ważny jest sport w kontekście zdrowej rodziny. Przy tej okazji chciałbym zachęcić do całorocznej aktywności fizycznej, nie tylko tu i teraz, mamy przecież wspaniałe ścieżki biegowe, na których odbywać się będzie ten Cross, zmodernizowany stadion, Orlik czy Park Wodny Zdrój, na którego terenie teraz się znajdujemy. Wszystko tak jak i ten dzisiejszy bieg idealnie wpisuje się w realizacje jednego z głównych haseł promocyjnych gminy: „Trzebnica - Gmina Wspierająca Sport”. Nawet pogoda nam dziś dopisuje, więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia. Dzisiejszy cross uważam za otwarty.-Zakończył burmistrz, który punktualnie o 11.00 wystrzelił z pistoletu startowego, dając sygnał do rozpoczęcia biegu wszystkim stu osiemdziesięciu zawodnikom. Z wyzwaniem niesionym przez trasę najlepiej poradzili sobie Tomasz Sobczyk z klubu Luks Żórawina Wrocław, który wygrał z czasem 00:36:59. Co warte podkreślenia drugie miejsce zajął rodowity Trzebniczanin Andrzej Hazubski(00:39:34), a na najniższym stopniu podium stanął Sławomir Pieczurowski(00:39:40). Wśród samych mieszkańców Gminy Trzebnica najlepsi okazali się być wspomniany wcześniej drugi w klasyfikacji generalnej Andrzej Hazubski, drugie miejsce zajął Damian Jarecki(00:41:45), a na najniższym stopniu podium stanął Karol Komorowski(00:41:53). Wśród Trzebniczanek zwyciężyła Grażyna Popiel(00:48:03) będąc również trzecią zawodniczką wśród kobiet w kategorii Open i pierwszą w swojej kategorii wiekowej.

Ważną sprawą, o której nie wolno zapominać i nie może zaginąć w ogromie rzeczy, które działy się na trasie, był start trzebniczanina - Zbyszka Kaczmarka, który dzielnie walczy z ciężką chorobą – Nie lubię siedzieć w miejscu, po ostatnim wyjściu ze szpitala, mój organizm zregenerował się na tyle, bym mógł wziąć udział w tym biegu, bo tylko na tyle mnie było stać, nie ma tu mowy o bieganiu na wynik. Podczas biegu cały czas kontrolowałem swój puls, nie szarżowałem, ale dobiegnięcie do mety tego crosu traktuje jak swój wielki osobisty sukces, porównałbym go chyba tylko ze zwycięstwem w maratonie, dla mnie jest to mistrzostwo świata. -Podsumowuje i dodaje – sam bieg był przygotowany perfekcyjne, pogoda była idealna, a przesunięcie go w terminarzu z lutego na początek marca okazało się strzałem w dziesiątkę.

Po biegu na uczestników czekały dyplomy, posiłek regeneracyjny oraz drobne upominki od Gminy Trzebnica. Przed biegiem, jak również w czasie jego trwania, każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnych porad i badań, takich jak pomiar ciśnienia czy poziomu cukru we krwi, organizowanych przez Trzebnickie Centrum Medyczne Zdrój. Po zakończonym wyścigu zwycięzcy w kategoriach Open i wiekowych, z rąk burmistrza Marka Długozimy, prezesa Pro Run Wrocław Jacka Jackowiaka, dyrektora TCKiS Agnieszki Pawlaczek oraz prezes TCMZ Anny Imielskiej otrzymali pamiątkowe puchary. Wśród uczestników rozlosowano również atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym koce grzewcze oraz wieżę stereo. Za rok III edycja imprezy- Zapraszamy do Trzebnicy!

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

-Open
-Kategorie Wiekowe
-Mieszkańcy Trzebnicy

Galeria i linki do fotoleracji:

IMG_0247.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima punktualnie o godzinie 11:00, dał sygnał do rozpoczęcia biegu.

IMG_0348.jpeg
Trasa wiodła przez malownicze tereny Lasu Bukowego (w tle kościółek leśny imienia Czternastu Świętych Wspomożycieli).

IMG_0270.jpeg
Zawodnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która tylko dopełniała urokliwość trasy biegu.

IMG_0431.jpeg
Burmistrz Marek Długozima gratuluje zwycięstwa Tomaszowi Sobczykowi (czas zwycięzcy to 00:36:59).

Hazubski Andrzej.jpeg
Trzebniczanin Andrzej Hazubski (00:39:34) - drugi w klasyfikacji generalnej, najlepszy spośród mieszkańców Gminy Trzebnica.

IMG_0600.jpeg
Zwycięzcy na podium: 1) Tomasz Sobczyk (00:36:59; 2) Andrzej Hazubski (00:39:34);  3) Sławomir Pieczurowski (00:39:40).

IMG_0651.jpeg
Wśród Trzebniczanek zwyciężyła Grażyna Popiel (00:48:03), będąc również trzecią zawodniczką wśród kobiet w kategorii Open. Po biegu powiedziała - Cross Trzebnicki pozostawił mi bardzo miłe wspomnienia i za rok jak zdrowie dopisze, to chętnie jeszcze wezmę w nim udział.

IMG_0550.jpeg
Zbigniew Kaczmarek - trzebnicki biegacz walczący z ciężką chorobą - odbiera gratulacje od Burmistrza Marka Długozimy, za ogromny hart ducha i pokonanie trasy. Jak sam mówi - Nie lubię siedzieć w miejscu, poczułem sie lepiej, więc postanowiłem wystartować. Walka trwa. Życzymy powodzenia i przezwyciężenia wszystkich trudnych podbiegów na trasie wyścigu po zdrowie!
 

Fotorelacja Gmina Trzebnica

Fotorelacja Weronika Kaczmarek Pro Run Wrocław