Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Aktywny Senior

W trosce o trzebnickich seniorów oraz o jak największy komfort jesieni ich życia, Gmina Trzebnica we współpracy z Trzebnickim Centrum Medycznym Zdrój, zorganizowała prelekcję programu prozdrowotnego pod nazwą „Aktywny Senior”. Spotkanie to, miało miejsce w piątek 28 lutego w sali 48 Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. W ciągu jego trwania uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy o codziennym funkcjonowaniu organizmu w wieku seniorskim. Podczas prezentacji rad udzielały między innymi specjalistki w dziedzinie fizjoterapii, utrzymania zdrowej diety czy zdrowia psychicznego.

Wszystkich zebranych przywitał burmistrz Marek Długozima wraz z Anną Imielską prezesem Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ. Na wstępie zaprezentowana została komputerowa animacja nowego budynku trzebnickiej przychodni. - Jest mi niezwykle miło powitać w Urzędzie Miejskim seniorów oraz zaprezentować Wam ten nowy budynek naszej przychodni, projektowany także z myślą o Was, byście mogli w komfortowych warunkach uczęszczać do lekarzy czy brać udział w rehabilitacj.- powiedział burmistrz Marek Długozima - Jesteście dla nas ważni na równi z młodym pokoleniem, bo bez Was, Waszej wiedzy i Waszego doświadczenia nie było by nas. Dlatego z taką troską ja i cała Gmina Trzebnica podchodzimy do tematu opieki zdrowotnej. Wiem, jak ważnym jest, by wszyscy, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mieli możliwosć korzystania z programów taki ja ten oraz by mieli miejsce, w którym dzięki przyjaznemu otoczeniu, żadna choroba nie będzie straszna - podsumował.

- Wiemy, że wszyscy są zabiegani, mają obowiązki, pomagają wychowywać wnuki, albo po prostu nie są już na tyle sprawni, by być aktywnymi. Wychodzimy naprzeciw takim osobom, dajemy Państwu program „Aktywny Senior” - powiedziała na wstępie do zebranych Anna Imielska prezes TCMZ. - Pokazujemy, że nie trzeba wcale wielkich nakładów sił, by zadbać o siebie, przestrzegać zdrowej diety, czy uprawiać wysiłek fizyczny. Chcemy wszystkich Was zachęcić do zrobienia czegoś dla siebie, bo jako Trzebniccy seniorzy zasługujecie Państwo na chwile czasu dla siebie, na zadbanie o własne ja – podsumowała. Sama prelekcja, była podzielona na dwa bloki, w których prelegentki, Dr Sylwia Trzaska - lekarz medycyny rodzinnej, Urszula Marcjoniak  - fizjoterapeutka, Monika Krawczyk - fizjoterapeutka, Justyna Izydorczak - dietetyk, psychodietetyk, Marta Deutschman - psychoterapeutka, opowiadały zebranym seniorom w jaki sposób najlepiej przeżyć jesień swojego życia.

Od 3 marca w ramach programu prozdrowotnego „Aktywny Senior” rozpoczęły się zajęcia, mające na celu różne rodzaje aktywności fizycznej. Prowadzona będzie rehabilitacja w wodzie, rehabilitacja ogólnorozwojowa w sali gimnastycznej oraz zajęcia Nordic Walking. Raz w miesiącu uczestnicy programu będą mogli skorzystać z zabiegów masażu suchego. Program zakończy się wizytą lekarską i podsumowaniem indywidualnym dla każdego z uczestników.

IMG_9390.jpeg
Zebranych gości przywitał burmistrz Marek Długozima, który w swym krótkim wystąpieniu zwrócił uwage na to jak ważni dla Gminy Trzebnica są seniorzy. Opisał on również nowy budynek Trzebnickiego Centrum Medycznego Zdrój, którego animacja została zaprezentowana podczas spotkania.


IMG_9367.jpeg
Wizualizacja nowego, przyjaznego dla osób starszych, Trzebnickiego Centrum Medycznego Zdrój. Rozwiązania, które się w nim znajdą, znacznie ułatwią takim osobom  korzystanie z opieki zdrowotnej.

IMG_9424.jpeg
Prelegentek z uwagą słuchali również burmistrz Marek Długozima, dyrektor TCMZ Anna Imielska oraz sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak.
 

IMG_9413.jpeg
Dr Sylwia Trzaska - lekarz medycyny rodzinnej,

IMG_9427.jpeg
Monika Krawczyk - fizjoterapeutka, Urszula Marcjoniak - fizjoterapeutka

IMG_9446.jpeg
Justyna Izydorczak - dietetyk, psychodietetyk.

IMG_9457.jpeg
Marta Deutschman - psychoterapeutka.