Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Ulica Daszyńskiego dopuszczona do ruchu

Dobiegł końca drugi etap remontu ulicy Daszyńskiego, prace drogowe zostały zakończone, a sama ulica dopuszczona do ruchu - ocieplenie i w miarę klarowna, raczej wiosenna niż zimowa pogoda, pomogły w przyśpieszeniu realizacji inwestycji- mówi Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziału technicznno-inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Wcześniej po myśli inwestora i wykonawcy przebiegły prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Obrońców Pokoju do ulicy Lipowej, a już w grudniu ubiegłego roku do użytku przechodniów został oddany deptak ciągnący się od ulicy Sienkiewicza do ulicy Obrońców Pokoju. Na wszystkich wyżej wymienionych odcinkach powstała nowa sieć wodno-kanalizacyjna, chodniki, jezdnia, postawione nowe lampy, zamontowano energooszczędne oświetlenie oraz odnowiono miejsca parkingowe. Obecnie trwają prace ubogacające jego stylistykę o elementy małej architektury, takie jak choćby marmurowe kule, które pojawiły się wzdłuż całej długości deptaka. Oprócz wspomnianych kul, zamontowano tam wcześniej stojaki na rowery, ławeczki, kosze, tablice informacyjne, nowe lampy i dodatkowe ozdobne oświetlenie ledowe, wkomponowane w kostkę brukową. Na początku deptaka zamontowano także rzeźbę kota (Mruczysława), wchodzącego w skład, tzw. Kociej Ścieżki – atrakcji turystycznej dla dzieci i rodzin. Planowane jest również osadzenie zieleni, w specjalnie pod to przygotowanych miejscach, wzdłuż ulicy Daszyńskiego, ale na to trzeba będzie poczekać, do odpowiedniej dla nasadzeń pory roku, sprzyjającej ich ukorzenieniu i wegetacji. Całość odremontowanej ulicy wyłożona została kostką brukową, która idealnie dopełnia i wpasowuje się w stylistykę wcześniej powstałego deptaka. Kierunek ruchu nie został zmieniony, a co za tym idzie, nową ulicą pojedziemy z rynku w stronę ronda Żołnierzy Wyklętych.

IMG_9233.jpeg IMG_9238.jpeg

IMG_9239.jpeg IMG_9231.jpeg

IMG_9240.jpeg