Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Umowa na budowę placu zabaw „Brama Trębaczy”

W środę, 5 marca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się podpisanie umowy na zadanie pod nazwą „Budowa placu zabaw – Brama Trębaczy”. Zwycięską ofertę przedstawiła firma Free Kids s.c. A Gąsiorek, Z. Andruszewski, z Zawonii. W uzasadnieniu decyzji o wyborze właśnie tej oferty czytamy: „oferta spełniała wszystkie wymogi ustawy oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i posiadała najniższą cenę ofertową brutto”. Cena ta, to 256 494,11 zł.

Wspomniana inwestycja wynika z zapotrzebowań mieszkańców osiedla „Brama Trębaczy”, których dzieci nie miały bezpiecznego miejsca do zabawy, oraz obietnicy, którą w związku z istniejącą sytuacją złożył burmistrz Marek Długozima, podczas spotkania z zainteresowanymi lokatorami osiedla. Zapewnił, że w tym miejscu powstanie nowoczesny plac zabaw wraz z wyposażeniem. - Jest to kolejny krok w zapewnieniu jak najlepszych warunków do rozwoju i bezpiecznej zabawy dla dzieci z naszej gminy. Powstające place zabaw spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a ich szeroka oferta urządzeń zabawowych, zapewni długie godziny rozrywki naszym najmłodszym mieszkańcom – skomentował burmistrz Marek Długozima. - Cieszy mnie ilość zrealizowanych, z myślą o dzieciach, inwestycji. Niedawno oddane do użytku zostały place zabaw w Skarszynie i Koczurkach, wciąż powstają też nowe boiska i świetlice, robimy wszystko co możemy, by dzieci miały zapewnione komfortowe warunki do zabawy i nauki, bo to one są naszą największą inwestycją w przyszłość – dodał.

Sami mieszkańcy również entuzjastycznie podchodzą do mającej powstać inwestycji, czego dowodem jest choćby wypowiedź pani Stachowicz, mamy małego Tomka. - Obecnie moje dziecko nie ma się gdzie bawić, więc jestem oczywiście na tak. Teraz ten plac nie wygląda zachęcająco, straszą na nim stare sprzęty do zabaw – powiedziała. - Nie wiem, czy zdecydowałabym się, wysłać tam moje dziecko. Widziałam nowy plac zabaw w Parku Solidarności, jest naprawdę piękny i zachęca do zabawy, mam nadzieję, ze ten nasz będzie jeszcze bardziej urokliwy – zakończyła swoją wypowiedź.

W skład wykonywanych prac wchodzą między innymi: montaż bezpiecznej nawierzchni z piasku płukanego, nawierzchni trawiastej z dowozem humusu, ogrodzenia stalowego z 2 furtkami i bramą. Zasadzenie jedenastu sztuk drzew w wysokości do dwóch metrów oraz 670 sztuk krzewów i 1165 sztuk bylin. Montaż rożnego rodzaju urządzeń zabawowych takich jak: karuzela pająk, huśtawka bocianie gniazdo czy huśtawka wahadłowa. Całość powinna być gotowa do czerwca tego roku.

IMG_0016.jpeg
Podpisanie umowy. Od lewej: Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniew Zarzeczny, przedstawiciel wykonawcy Artur Gąsiorek, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Dlugozima oraz Monika Białas pracownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

DSC03255.jpeg
Miejsce, w którym powstanie plac zabaw.