Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejna świetlica wyremontowana

Zakończył się remont pomieszczeń w nieużywanym dworcu kolejowym, przeznaczonych pod świetlice gminną w Brochocinie. - Od kilkudziesięciu lat czekamy na miejsce, w którym będziemy mogli się spotykać, bawić i integrować, teraz dzięki działaniom naszej Gminy na czele z burmistrzem, będziemy mogli się cieszyć tak wspaniałym miejscem jak ta świetlica – Barbara Świdzińska, sołtys miejscowości.

Na świetlicę przystosowywana jest część pomieszczeń mieszczących się w budynku dworca kolejowego. Powstała duża sala ogrzewana kominkiem oraz pomieszczenia sanitarne. - -Wcześniej, jako mieszkańcy Brochocina nie mieliśmy miejsca, gdzie moglibyśmy wspólnie się spotkać. Musieliśmy sobie radzić, wymyślać sposoby na wspólną integracje. Na mikołajki, zamiast zaprosić wszystkie dzieci w jedno miejsce, musieliśmy roznosić paczki po wiosce. Teraz ta sytuacja się zmieni, wierzę, że nasza malowniczo położona miejscowość będzie żyć i rozwijać się, że już niedługo będziemy mogli spotykać się komfortowych warunkach  mówi pani sołtys i dodaje - już teraz zapraszam wszystkich na dzień otwarty świetlicy, w którym to dniu, będzie można zapoznać się z tym nowym, wspaniałym miejscem na mapie naszej miejscowości, będzie to okazja by, przy lokalnych wypiekach, porozmawiać o ostatecznym kształcie świetlicy. Każdą wolną weekendową chwile przeznaczamy teraz na tworzenie wystroju wnętrz, montujemy karnisze, zakładamy firanki, zastanawiamy się nad zamontowaniem na ścianach antyram w których, to antyramach umieścimy zdjęcia archiwizujące naszą działalność, życie sołectwa, wszystko to co zrobiliśmy do tej chwili. Obecnej ustalamy jeszcze termin dnia otwartego, ale warto o nim wspomnieć, bo będzie to jedna z pierwszych możliwości zobaczenia tego, z czego pewnie będziemy wszyscy przez długi czas dumni - kończy pani Barbara.

Warto przypomnieć, że wcześniej, z inicjatywy pani sołtys i przy zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu burmistrza, teren wokół stacji kolejowej zyskał zupełnie nowy blask. Wszystko za sprawą efektownej aranżacji zieleni, którą można podziwiać jadąc np. szynobusem. By jeszcze mocniej powiązać ze sobą urokliwe zewnętrze byłego dworca kolejowego i jego nowe wnętrze, w postaci świetlicy, zostanie ona wyposażona w taras rekreacyjny, tak by ewentualne wydarzenia i imprezy mogły czerpać pełnymi garściami z urokliwej lokalizacji tego miejsca, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim.

IMG_9093.jpeg

IMG_9107.jpeg
Burmistrz Marek Długozima i sołtys Barbara Świdzińska.

IMG_9108.jpeg
Wnętrze nowej świetlicy w Brochocinie.