Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie Super Kota z przedszkolakami

Z okazji przypadającego na 17 lutego Międzynarodowego Dnia Kota, dzieci z Przedszkola nr 2 poprosiły burmistrza Marka Długozimę o pomoc w zorganizowaniu spotkania z maskotką Trzebnicy – Super Kotem.

Przedszkolaki wraz z opiekunkami zostały zaproszone na deptak na ul. Daszyńskiego, gdzie przy najnowszej rzeźbie na „Kociej ścieżce” – Mruczysławie, dzieci obdarowano balonami, pomarańczowymi jak maskotka naszego miasta, słodkościami oraz oczywiście możliwością przywitania się z Super Kotem. W spotkaniu uczestniczyła także p.o. Dyrektor TCKiS Agnieszka Pawlaczek, pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego, a także Gminnego Punktu Informacji Turystycznej.

Dzieci przygotowały kilka niespodzianek i prezentów dla trzebnickiego kota. Składając mu życzenia, śpiewając „Sto lat!”, wręczyły także piękne laurki z wizerunkami kotów. Dodatkowo przedszkolaki upodobniły się zwierzątka obchodzącego swoje święto – miały pomalowane twarze lub założone na głowy maski. Do specjalnej skrzynki kontaktowej z Super Kotem maluchy wrzuciły przygotowane prace w ramach trwającego konkursu „List – Opowieść do Super Kota”. Przy okazji przypominamy, że konkurs ten trwa do 2 marca (szczegóły znajdują się na plakatach oraz stronie trzebnica.pl).
 

IMG_8474.jpeg

IMG_8400.jpeg

IMG_8515.jpeg