Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Młodzi i zdolni

Poza tym, że osiągają wysokie wyniki w nauce i mogą pochwalić się sukcesami w licznych konkursach, są wolontariuszami, chętnie włączają się w akcje na rzecz osób starszych, dzieci, słuchają muzyki, kochają sport i pięknie realizują swoje pasje. 13 lutego w sali Ratusza czternastu uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało Stypendia im. Jana Pawła II i Stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica.

Stypendia przyznawane są od 2007 roku na podstawie Uchwały Rady Miejskiej. W tym roku szkolnym, po rozpatrzeniu przez komisję wniosków złożonych przez szkoły, przyznano osiem stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica oraz sześć stypendiów im. Jana Pawła II.

Stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica otrzymali:

1. Magdalena Góral - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
2. Julia Chabza - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
3. Klaudia Zemlik - Szkoła Podstawowa w Boleścinie
4. Monika Lipień - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
5. Sylwia Białek - Szkoła Podstawowa w Masłowie
6. Julia Szczepanik – Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim
7. Mateusz Garncarek – Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim
8. Krystian Libigocki – Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

Stypendia im. Jana Pawła II otrzymali:

1. Jakub Falfura – Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
2. Justyna Krzemień – Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
3. Damian Jasiński – Szkoła Podstawowa w Boleścinie
4. Borys Lewicki - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
5. Aleksandra Poprawa – Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim
6. Magdalena Tyczka – Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
 

IMG_8699.jpeg Stypendyści stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica.

IMG_8693.jpeg Stypendyści stypendium im. Jana Pawła II.

IMG_8708.jpeg Wspólne pamiątkowe zdjęcie.

IMG_8543.jpeg Na fortepianie zagrał dr Gracjan Szymczak - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu, wiolonczeli i dyrygentury. Laureat ponad 40 krajowych
i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, nagrywał dla Radia i TVP, ma w dorobku artystycznym 3 płyty CD. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą: w Niemczech, Szkocji, Norwegii, Czechach, Austrii, Francji, Włoszech, Chinach oraz Australii.

IMG_8666.jpeg Krystyna Haładaj, przewodnicząca komisji ds. oświaty w Radzie Miejskiej zwróciła się do nagrodzonych stypendystów i ich rodziców: Wierzę, że stypendia pozwolą wam dalej rozwijać wasze pasje. A to, co już udało się osiągnąć, zaowocuje w przyszłości kolejnymi sukcesami. Serdecznie gratuluję rodziców tego ogromnego powodu do dumy. Dziękuję również burmistrzowi, panu Markowi Długozimie za piękną inicjatywę na rzecz wspierania młodzieży w naszej gminie.

IMG_8671.jpeg Burmistrz Marek Długozima: Uroczystość wręczenia stypendiów odbywa się w Ratuszu, to tu bije serce miasta. Jego rozwój zależy od przyszłych pokoleń, a młodzież, którą tu dziś widzimy, pozwala nam wierzyć, że będzie to dobra przyszłość. Gratuluję wam droga młodzieży. Naprawdę możemy być dumni z tego, jak pięknie się rozwijacie. Gratuluję również waszym rodzicom, nauczycielom, dyrekcji i dziękuję za pracę komisji stypendialnej, którą tworzyli: wiceburmistrz Jerzy Trela, dyr. ZAPO Agnieszka Moździerz i pracownik ZAPO Ewelina Bienkiewicz.

IMG_8568.jpeg Tegoroczną uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica i Jana Pawła II poprowadzili p.o. Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski i pracownik Wydziału Promocji Katarzyna Sucharska.

IMG_8611.jpeg Stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica i Listy Gratulacyjne dla rodziców wręczali burmistrz Marek Długozima i sekretarz Daniel Buczak

IMG_8598.jpegStypendia im. Jana Pawła II i Listy Gratulacyjne dla rodziców wręczali burmistrz Marek Długozima i przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz.

IMG_8604.jpeg Występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką pani Haliny Bolisęgi.

IMG_8570.jpegJeden z tegorocznych stypendystów Stypendium im. Jana Pawła II Jakub Falfura ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.