Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Remont drogi w Głuchowie wznowiony

Po krótkim przestoju spowodowanym niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ku uciesze mieszkańców remont drogi w Głuchowie Górnym został wznowiony. Za oknem pełne słońce, a na placu budowy wre – cieszy się sołtys miejscowości Andrzej Koziara, którego starania, w krótkim czasie przyniosą lokalnej społeczności drogę, o której od lat marzyli- czekaliśmy na nią odkąd pamiętam, tyle lat brodzenia w błocie i wreszcie znalazł się ktoś taki jak Burmistrz Marek Długozima, który zrozumiał nasz potrzeby i wsparł nasze starania – kończy wyraźnie zadowolony sołtys.

Inwestycja ta, jest jedna z większych inwestycji na terenach wiejskich gminy trzebnica, tak potrzebną ludziom, którzy postanowili budować swoje domy na terenach położonych w głębi wioski. Dochodzi tam jedynie, utwardzana, często na własną rękę, droga polna, która w sezonach od jesienni do wiosny, znajduje się w fatalnym stanie. Jak mówi nam jeden z mieszkańców wioski – wystarczy spojrzeć jak ta droga wygląda, ilu ludzi jej używa, chyba drugiej tak często używanej drogi polnej, nie ma w całej gminie. Dlatego tak bardzo cieszy nas ten remont, ile by on nie trwał, i jakich utrudnień by za sobą nie niósł, wytrzymamy wszystko, by już niedługo cieszyć się niespotykanym dla nas dotąd standardem przemieszczania, bez kałuż i kolein. Żeby lepiej zobrazować wielkość omawianej inwestycji, wystarczy nadmienić, że łączny obszar zajmowany przez drogę to 4700 metrów kwadratowych, na całej jej długości wymieniono sieć wodną, do tego należy dodać czternaście słupów oświetleniowych, oraz zamontowanie na nich energooszczędnego oświetlenia. Koszt całej budowy to 765 tys. 860 złotych. Oprócz powstającej drogi planowane jest również utwardzenie placu znajdującego się obok sklepu wiejskiego. W skład wykonywanych prac wchodzą między innymi, położenie nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej, utwardzenie poboczy i montaż wspomnianego wcześniej energooszczędnego oświetlenia. Zakończenie remontu, planowane jest na październik bieżącego roku.

Droga w Głuchowie, to kolejna inwestycja Gminy Trzebnica w infrastrukturę wiejską, tak potrzebną lokalnym społecznością do rozwoju. Projekty takie jak naprawa dróg, rozbudowa oświetlenia, gminne świetlice czy place zabaw dla najmłodszych, to podstawa, na której mieszkańcy poszczególnych sołectw mogą budować własną świadomość, tak kulturową jak i społeczną, urzeczywistniając treści zawarte w haśle promocyjnym Gminy Trzebnica - „Bogactwo historii, potencjał przyszłości”.

IMG_0039.jpeg
IMG_0041.jpeg