• EN
  • DE

Wygrana Jędrzeja

Pod koniec grudnia na kortach wrocławskiego klubu Matchpoint odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorów w tenisie ziemnym, gdzie nasz mieszkaniec Jędrzej Orzechowski, zawodnik SSiR Redeco Wrocław wywalczył tytuł wicemistrza województwa dolnośląskiego w grze podwójnej. W parze zagrał z klubowym kolegą Mateuszem Kościkiem.

Miniony sezon startów turniejowych był trudnym dla Jędrzeja. W końcu maja doznał poważnej kontuzji prawego podudzia, co wykluczyło go z treningów na całe 3 miesiące. Do gry i startów w turniejach powrócił we wrześniu, ale zaraz potem miał problemy z barkiem. Tym razem skończyło się na fachowej pomocy doświadczonego rehabilitanta. Okazało się jednak, że mimo tych kontuzji, Jędrzej już w grudniu stanął na podium. Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorów w tenisie ziemnym, w których Jędrzej wywalczył tytuł wicemistrza województwa dolnośląskiego w grze podwójne odbyły się dniach 21-22 grudnia 2013 roku.

_DSC7148_rs.jpeg

Młody sportowiec tak opowiada o swoich planach na przyszłość: - Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze do końca sezonu zimowego powalczyć na kortach i zrealizować niedokończone plany z poprzedniego roku, tzn. podniesienie rankingu juniorskiego w klasyfikacji ogólnopolskiej. Docelowo myślę o trenowaniu tej dyscypliny po ukończeniu studiów na AWF. Muszę więc poświęcić niemało czasu nauce, bo już za rok matura. Praktycznie poza treningami, wyjazdami na turnieje i szkołą nie mam czasu na prywatne życie. Wiem jednak, że jeśli chce się zrobić w życiu coś więcej, to tak bywa. Dziękuję jeszcze raz panu burmistrzowi i jego współpracownikom za przychylność, którą mi okazano. Dla mnie to wsparcie w trudach treningowych i startowych, ale też ogromna duma, że mogę reprezentować naszą Gminę poza jej granicami.

Jędrzej Orzechowski, mieszkaniec gminy Trzebnica, od 6 roku gra w tenisa ziemnego. Kolejne wygrane turnieje sprawiły, że po latach amatorskiej gry, we wrześniu 2012 roku rozpoczął zawodnicze uprawianie dyscypliny. Postawa młodego sportowca i liczne sukcesy przekonały burmistrza Marka Długozimę do podjęcia decyzji o wsparciu kolejnego młodego talentu z naszego regionu.

IMG_4142.jpeg
Jędrzej Orzechowski

Jędrzej trenuje 5, a czasem nawet 6 razy w tygodniu. Do tego dochodzą weekendowe sparingi i turnieje. To ciężka praca. Jest uczniem I klasy Liceum Sportowego Gimbasket we Wrocławiu. Dojeżdża zarówno do szkoły, jak i na treningi. Dzięki dużej samodyscyplinie i łatwości w przyswajaniu sobie nowych elementów taktyczno-technicznych Jędrzej Orzechowski należy już do 100 najlepszych tenisistów w klasyfikacyjnej liście juniorów w Polsce do lat 18.

dyplom.jpeg
Maj 2013.Na początek dobrej współpracy Jędrzej otrzymał prezent – sprzęt sportowy m.in. rakietę, torbę i bluzę.