Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Jubileuszowe spotkanie w Cerekwicy

W sobotę 25 stycznia na odnowionej świetlicy wiejskiej w Cerekwicy odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Na zaproszenie sołtysa wsi i trzebnickiego radnego Edwarda Sikory wziął w nim również udział burmistrz Marek Długozima. Jednym z powodów do świętowania był jubileusz piętnastolecia sołtysowania Edwarda Sikory.

Jednak najważniejsze tego dnia były dzieci, które brały udział w noworocznym turnieju tenisa stołowego. To właśnie one otrzymały nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy z rąk burmistrza. Jak mówił burmistrz Marek Długozima: - Najważniejsze są dzieci, bo to one budują naszą przyszłość. Dbanie o ich prawidłowy rozwój to nie tylko zapewnienie odpowiednich standardów związanych z nauką, ale także stworzenie możliwości, w ramach których młodzież może pielęgnować i rozwijać swoje zainteresowanie sportem. Taką sytuację spotykamy właśnie tu, w Cerekwicy, gdzie oprócz zmodernizowanej, nowoczesnej świetlicy, mamy również ludzi, którzy dbają o to, by prężnie ona działała. Dysponując bowiem nawet najnowocześniejszą infrastrukturą, trzeba ludzi z pasją, którzy znajdą czas i ochotę, by animować rozrywkę najmłodszym. W Cerekwicy otrzymano środki rozwoju w postaci wyremontowanej świetlicy, ale trzeba jeszcze wiedzieć jak te środki zagospodarować. Ten noworoczny turniej, tradycja świątecznego kolędowania oraz inne inicjatywy podejmowane przez mieszkańców wsi na czele z sołtysem Edwardem Sikorą, dobitnie pokazują jak duży potencjał tkwi tu - w lokalnej społeczności – mówił burmistrz. Dodał również: – Gratuluję serdecznie samemu sołtysowi Edwardowi Sikorze, który od tylu już lat z sukcesami sprawuje swój urząd. Wiem, że nie jest to łatwe. Życzę mu kolejnych, długich lat owocnego sołtysowania.

Galeria zdjęć