Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnicki Zimowy Cross Nordic Walking już za nami!

W czwartek 6 lutego na terenach rekreacyjnych leżących przy stawach trzebnickich odbył się pierwszy drużynowy „TRZEBNICKI ZIMOWY CROSS NORDIC WALKING” - zawody dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Było to zwieńczenie tygodnia, który upłynął pod znakiem warsztatów nordic walking dla dzieci i dorosłych.

Dzieci zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, w pierwszej startowały najmłodsze roczniki z klas od 1-3 szkół podstawowych, w drugiej od 4-6, trzecia stanowili uczniowie Gimnazjów. Młodzi amatorzy nordic walking mieli do pokonania trudną trasę dwóch i pół kilometra. Tą samą, z którą mierzyli się nie tak dawno temu zawodnicy biorący udział w zawodach o puchar Burmistrza Gminy Trzebnica, a która już 26 kwietnia będzie areną zmagań w pucharze polski. I właśnie z tego ostatniego powodu, na zawodach dzieci pojawił się przedstawiciel polskiej federacji nordic walking pan Robert Brzeziński. Wizytował on trasę, a wcześniej spotkał się w Urzedzie Miejskim z burmistrzem Markiem Długozimą, p.o.dyrektora TCKIS Agnieszką Pawlaczek i p.o. Naczelnika Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim, w celu ustalenia szczegółów współpracy przy organizacji wydarzenia. Zarówno on jak i główny sędzia zawodów - pani Jadwiga Grochowalska, podczas słowa wstępu do czwartkowych zawodów, podkreślali, że widzą, jak wielki postęp zrobiła Trzebnica w kierunku rozwoju tej dyscypliny sportu. Pani Jadwiga, która w tygodniu prowadziła warsztaty dla dzieci, z zadowoleniem stwierdziła, że byli to chyba najbardziej pojętni uczniowie, z jakimi przyszło jej kiedykolwiek pracować. „Drzemie w nich wielki potencjał, po jednym szkoleniu potrafią już tak wspaniale chodzić z kijkami, mają do tego wrodzony instynkt. Zainteresowanie było tak duże, że będziemy musiały w niedługim czasie ponownie zorganizować szkolenia” – dodała na zakończenie. W samych zawodach nie liczyła się tyle rywalizacja, co promocja sportowego trybu życia i współpracy w grupie, tak ważnej w dorosłym życiu. Na mecie klasyfikowane były tylko te zespoły, które pojawiły się na jej linii w komplecie, łącznie z opiekunami. Wszystkich przekraczających metę medalami uhonorował burmistrz Marek Długozima, który we wcześniejszym przemówieniu podkreślił, jak ważny jest dla niego sportowy rozwój gminy i wyraził nadzieję, że zbliżający się puchar Polski będzie kolejną udaną sportową imprezą, wpasowującą się idealnie w hasło promocyjne gminy: „Trzebnica -Gmina Wspierająca Sport”.


Wyniki:
Klasy I-III
1. Szkoła Podstawowa Nr 2
2. Szkoła Podstawowa Masłów
3. Szkoła Podstawowa Ujeździec Wielki
4. Szkoła Podstawowa Nr 3 Trzebnica

Klasy IV-VI
1. Szkoła Podstawowa Masłów
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 Trzebvnica
3. Szkoła Podstawowa Kuźniczysko
4. Szkoła Podstawowa Ujeździec Wielki
5. Szkoła Podstawowa Nr 2 Trzebnica


Gimnazja
1. Gimnazjum Nr 1 Trzebnica I
2. Gimnazjum Ujeździec Wielki I
3. Gimnazjum Ujeździec Wielki II
4. Gimnazjum Nr 1 Trzebnica II

 

W dniach poprzedzających imprezę odbyły się również szkolenia w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkolach, które poprowadziła Pani Jadwiga Grochowalska. Odbyły się również warsztaty nordic walking na hali sportowej, na których można było otrzymać uprawnienia sędziego, dzięki czemu Trzebnica będzie mogła organizować zawody wewnętrzne bez konieczności wynajmowania sędziów z federacji. Przypominamy, że puchar Polski w Nordic Walking już 26 kwietnia w Trzebnicy - zapraszamy!
 

Galeria zdjęć z zawodów 

Galeria zdjęć z warsztatów