Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie z gimnazjalistami i licealistami

Gimnazjaliści stoją przed wyborem kolejnej szkoły, profilu klasy i zdawanych na maturze przedmiotów. Licealiści zastanawiają się z jakim kierunkiem studiów związać swoją przyszłość. To bardzo trudne wybory. Pani Bogumiła Łukaniec od wielu lat stara się pomóc młodzieży w podjęciu tych ważnych decyzji poprzez m.in. organizację spotkań z absolwentami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, którzy opowiadają młodszym kolegom o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej. W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie młodzieży z burmistrzem Markiem Długozimą, sekretarzem Danielem Buczakiem oraz pracownikami Wydziału Promocji.

Burmistrz Marek Długozima podkreślił, że zbudował w Urzędzie Miejskim zespół, dzięki któremu możliwa jest sprawna realizacja wielu zadań. Dodał też, że jest otwarty na przyjmowanie absolwentów na staże oraz praktyki i tym samym pomoc młodym osobom w ułatwieniu rozpoczęcia pracy i zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. Zachęcił także uczniów do podejmowania nauki na uczelniach wyższych i nauki języków obcych. Na zakończenie życzył wszystkim powodzenia w dokonaniu wyboru właściwego kierunku studiów, pomyślnej rekrutacji oraz sukcesów.

IMG_7460.jpeg
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych o profilach humanistycznych. Zostali przywitani przez Kierownika Referatu Komunikacji Społecznej i PR Jakuba Szurkawskiego, który przestawił plan spotkania oraz opowiedział o swojej ścieżce edukacyjnej i wykonywanej obecnie pracy.

IMG_7442.jpeg
Uczniowie wysłuchali kilku porad dotyczących wyboru kierunku w szkole wyższej, samego studiowania oraz o tym, jak zdobyta podczas studiów wiedza teoretyczna przekłada się i pomaga w działaniach prowadzonych w ramach pracy w Urzędzie Miejskim. Dowiedzieli się także o zadaniach i obowiązkach burmistrza, sekretarza oraz pracowników Wydziału Promocji.

IMG_7429.jpeg
W ramach prezentacji działań prowadzonych przez Referat Komunikacji Społecznej i PR, Katarzyna Sucharska omówiła wyniki najnowszych badań wizerunkowych Trzebnicy, przeprowadzonych na przełomie października i listopada 2013 roku.

IMG_7493.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wręczył upominek Pani Bogumile Łukaniec, dziękując za dotychczasową współpracę.

IMG_7498.jpeg
Od prawej: Bogumiła Łukaniec, burmistrz Marek Długozima, sekretarz Daniel Buczak, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i PR Jakub Szurkawski.