#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica i im. Jana Pawła II rozdane

Podczas uroczystego spotkania w Ratuszu, 10. lutego (czwartek), Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z Przewodniczącym Rady Karolem Idzikiem oraz Dyrektorem Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Jerzym Trelą wręczyli czternastu szczególnie uzdolnionym dzieciom z gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych specjalne stypendia – im. Jana Pawła II oraz Burmistrza Gminy Trzebnica.

Stypendia przyznane zostały już po raz czwarty. Pod uwagę brane są następujące kryteria - wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wybitne osiągnięcia w konkursach oraz działalność społeczna i charytatywna. Opinie o uczniach przekazywane przez wychowawców oceniane są przez Komisję Stypendialną, a następnie Rada Miejska przyjmuje odpowiednią uchwałę. Celem wsparcia finansowego jest pomoc w dalszym rozwoju zainteresowań i osiągnięć w nauce wyróżnionych dzieci i młodzieży.

Zebrani w Ratuszu młodzi stypendyści, ich rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i pozostali zaproszeni goście wysłuchali krótkich informacji o osiągnięciach każdego z uzdolnionych dzieci w formie prezentacji multimedialnej. Decyzje o przyznaniu stypendium im. Jana Pawła II dla uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców wręczali burmistrz Marek Długiozima oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Karol Idzik, natomiast stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica - gospodarz uroczystości wraz z Dyrektorem ZAPO Jerzym Trelą.

W imieniu wyróżnionych, uczennica Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy - Małgorzata Świdzińska, podziękowała burmistrzowi oraz Komisji Stypendialnej za pokładane w nich nadzieje oraz docenienie ich ciężkiej pracy i osiągnięć. Na zakończenie uroczystości burmistrz powiedział do wszystkich zebranych: Serdecznie gratuluję wszystkim młodym uczniom i szczerze podziwiam ich wielki trud i pracę, jaką wkładają każdego dnia, aby osiągnąć tak doskonałe wyniki w nauce i życiu. Wyrazy uznania należą się także rodzicom, którzy dokładają starań, by ich dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Gmina, jako jednostka samorządowa ma za zadanie inwestować nie tylko w gospodarkę, ekologię, zdrowie, czy sport, ale także – o ile nie przede wszystkim - w ludzi, którzy później reprezentować będą naszą małą ojczyznę. Dlatego też spotykamy się w tak dostojnym miejscu, jakim jest Ratusz, znajdujący się w Rynku - sercu naszego miasta. Mam nadzieję, że uroczyście przyznane dzisiaj stypendia przyczynią się do rozkwitu Waszych zdolności, a nawet spełnienia marzeń.

Po oficjalnej części spotkania, wszystkich obecnych zaproszono na poczęstunek.

 

Tegoroczni stypendyści:

Stypendium im. Jana Pawła II:

Agnieszka Janusiewicz – Szkoła Podstawowa w Boleścinie

Mateusz Powolny - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

Jakub Warzona - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy

Klaudia Winiarska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy

Patrycja Smaczyńska - Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim

Aneta Jakubowska – Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Katarzyna Pol – Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

 

Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica:

Sandra Chmielewska - Szkoła Podstawowa w Boleścinie

Konrad Medyk - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

Julia Kupiec - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy

Kamil Bauer - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy

Mateusz Garncarek - Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim

Marlena Czternastek – Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Małgorzata Świdzińska – Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

DSC00220.jpeg
Uczniowie, którzy otrzymali stypendium im. Jana Pawła II wraz z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą oraz Dyrektorem Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Jerzym Trelą.

DSC00223.jpeg
Uczniowie, którzy otrzymali stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica.

DSC00183.jpeg
Młodzi stypendyści wraz z rodzicami, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście zebrani w sali Ratusza.

DSC00165.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podczas wręczania stypendium.