Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8 do 15.

  • EN
  • DE

Remont drogi w Głuchowie Górnym trwa

Droga w Głuchowie powstaje w szybkim tempie, a każdy kolejny metr ziemi wybranej pod korytowanie pokazuje nam jak wielka jest skala poczynionej inwestycji. Aura choć kapryśna i deszczowa, to sprzyja budowie. - Jeszcze do niedawna nie było mrozów, ani też opadów śniegu, a to sprawiało, ze prace mogły trwać, słaba zima to dla nas dobra wiadomość- mówi Zbigniew Zarzeczny - naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

- Skala inwestycji jest naprawdę wielka, jest to jedno z większych przedsięwzięć w sołectwach Gminy Trzebnica. W dodatku projekt wykonany przez firmę Indro z Krotoszyna jest trudny do realizacji z kilku kluczowych przyczyn. Trzeba pamiętać, że teren budowy jest już tak naprawdę drogą użytkową, z czego wynikają problemy logistyczne, bo nie możemy nagle odciąć od swoich domostw mieszkańców, musimy w czasie budowy zapewnić im w miarę wygodny dojazd, lub chociaż dojście, do swoich domów. – stwierdza Zbigniew Zarzeczny i dodaje- Kolejnym problemem napotkanym w czasie budowy są uwarunkowania geologiczne terenu przez który owa droga przechodzi, a konkretnie wysoki poziom wód gruntowych, co również znacząco utrudnia postęp prac. Jeśli jednak pogoda pozwoli, to prace będą trwać, a ich efekty staną się widoczne w krótkim czasie. Mamy nadzieję, że prace będą przebiegać bez żadnych przeszkód-kończy. Żeby lepiej zobrazować wielkość przedsięwzięcia można posłużyć się liczbami i tak, łączny obszar zajmowany przez drogę to 4700 metrów kwadratowych, na całej jej długości wymieniono sieć wodną(obecnie na ukończeniu znajduje się proces przyłączania do niej poszczególnych domów) do tego należy dodać czternaście słupów oświetleniowych, oraz zamontowanie na nich energooszczędnego oświetlenia. Koszt całej budowy to 765 tys. 860 złotych. Oprócz powstającej drogi planowane jest również utwardzenie placu znajdującego się obok sklepu wiejskiego. W ramach prac remontowych przewidziana jest wymiana starej żeliwnej sieci wodociągowej na odcinku 380 metrów, położenie nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej, utwardzenie poboczy i montaż wspomnianego wcześniej energooszczędnego oświetlenia. Zakończenie remontu, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, powinno nastąpić w kwietniu bieżącego roku. 

Droga w Głuchowie, to kolejna inwestycja Gminy Trzebnica w infrastrukturę wiejską, tak potrzebna lokalnym społecznościom do rozwoju. Projekty takie jak naprawa dróg, rozbudowa oświetlenia, gminne świetlice czy place zabaw dla najmłodszych, to podstawa, na której mieszkańcy poszczególnych sołectw mogą budować własną świadomość, tak kulturową jak i społeczną. Posiadając komfortowe miejsce zabaw czy spotkań zyskują doskonałe instrumenty rozwoju. Tak młodzież staje się bardziej zintegrowana, a dorośli, podejmują ciekawe inicjatywy, jak choćby koło gospodyń wiejskich z Głuchowa, nagradzane za swoje produkty w licznych konkursach.

IMG_0001.jpeg
IMG_0003.jpeg