Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8 do 15.

  • EN
  • DE

Zdrowa Gmina

Gmina Trzebnica uczestniczyła w IV edycji konkursu Polskiej Unii Onkologii - Zdrowa Gmina. Jego celem jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych, organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych – mammografię, cytologię i kolonoskopię.

Zdrowa gmina dyplom_mały.jpeg
(kliknij, aby powiększyć)

W konkursie brano pod uwagę liczbę osób, które skorzystały w przychodni z badań profilaktycznych oraz wszelkie działania profilaktyczne i promocyjne prowadzone przez Gminę Trzebnica, Trzebnickie Centrum medyczne ZDRÓJ oraz Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu, m.in. - organizację spotkań w ramach „Białych Sobót”, uruchomienie programu Trzebnickiej Rodziny 3+, szczepienia przeciw wirusowi HPV, a także szkoleń dla pracowników, itd.

Ideą Konkursu Zdrowa Gmina jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego głównym zadaniem - zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia.

W konkursie brało udział ponad 500 gmin z całej Polski, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano tylko 14 z nich.