Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zmiany na ul. Daszyńskiego

Cały czas trwają prace przy remoncie ul. Daszyńskiego. I etap inwestycji dobiegł końca – wyłożono kostkę na ostatnich fragmentach, zamontowano ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszej części wyremontowanej ulicy Daszyńskiego od strony skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i Polną, gdzie powstał parking.

Im bardziej ta inwestycja zbliża się ku końcowi i widać jej ostateczny wygląd, tym więcej głosów podziwu słyszę od mieszkańców – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje – Myślę, że również ci, którzy początkowo byli przeciwni tej inwestycji, z czasem zmienią zdanie. Nie będzie tu hałasu przejeżdżających aut czy motorów, a rodziny będą mogły chodzić tędy z dziećmi bezpiecznie całą szerokością deptaka i odpocząć sobie na eleganckich ławeczkach. Wiosną posadzimy tu jeszcze zaprojektowaną zieleń, co nada deptakowi ostateczny wygląd i dodatkowo ożywi tą ważną część miasta. Ulica Daszyńskiego zmienia swoje oblicze, które do tej pory było smutne i szare.

Z kolei w II etapie tej dużej inwestycji – remont odcinka od skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju w stronę Rynku - prowadzone są prace przy modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej. Kolejnym etapem będzie położenie nowej nawierzchni jezdni oraz przebudowa chodników.

IMG_5087.jpeg
Odbył się odbiór techniczny I etapu prac przy remoncie ul. Daszyńskiego i budowie deptaka.

IMG_5063.jpeg
Ul. Daszyńskiego została odmieniona.

IMG_5066.jpeg
Oprócz ławeczek zamontowano także pozostałe elementy małej architektury – kosze na śmieci, latarnie oraz stojaki na rowery.

IMG_5060.jpeg

IMG_4546.jpeg
Do użytku oddany jest już parking za skrzyżowaniem ulic Daszyńskiego, Polnej i Sienkiewicza.

_MG_4925.jpeg
Ul. Daszyńskiego nocą.

SAM_9305_małe.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica spotkał się z archeologiem Witoldem Wańkiem przy remontowanym odcinku II etapu prac, który pokazał mu część znalezionych przedmiotów z okresu średniowiecza.

IMG_4829.jpeg
Prace przy II etapie remontu.