Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że 10 listopada (pon.) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W tym dniu dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godz. 8:00-13:00 wyłącznie przy rejestracji zgonów. wejście do urzędu od ul. Witosa. Dzień wolny został ustalony za święto przypadające w sob. 1 listopada.

  • EN
  • DE
  • UA

10 lat z pasją i na czterech łapach — jubileuszowe Zawody w Dogtrekkingu w Trzebnicy

W sobotę, 25 października odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa edycja Zawodów w Dogtrekkingu. To już dziesiąty raz, kiedy miłośnicy psów i aktywnego wypoczynku spotkali się, by wspólnie wyruszyć na trasę w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół.

Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Trzebnicki Klub Psa przy wsparciu Gminy Trzebnica, odbyło się pod honorowym patronatem Marka Długozimy – Burmistrza Gminy Trzebnica.

Biuro zawodów, jak co roku, mieściło się w Gminnym Parku dla Psów „Cztery Łapy”, gdzie uczestnicy po rejestracji i odprawie weterynaryjnej otrzymali mapki z trasami. Na uczestników czekały dwie trasy – krótsza, idealna dla rodzin i amatorów, oraz dłuższa, dla bardziej doświadczonych zawodników.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Marek Długozima, który nie tylko przywitał zawodników, ale również przekazał na organizację wydarzenia 10 000 zł.

– Dziękuję Trzebnickiemu Klubowi Psa – to dla mnie ogromna radość, że od tylu lat możemy współorganizować Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu. Dzięki naszej współpracy Trzebnica staje się miejscem pełnym aktywności, pozytywnej energii i miłości do zwierząt. Gratuluję Stowarzyszeniu na czele z prezes Małgorzatą Miśtą zorganizowania już dziesięciu edycji tego fantastycznego wydarzenia! Nasza współpraca promuje zdrowy styl życia, szacunek dla zwierząt i piękno naszej gminy. Życzę wszystkim zawodnikom ukończenia biegu, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń! – powiedział burmistrz, otwierając jubileuszowe zawody.

Po kilku godzinach zmagań, uczestnicy spotkali się na Trzebnickiej Wyspie, gdzie odbył się finał wydarzenia. Tam wręczono nagrody zwycięzcom obu tras oraz pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników. Nie zabrakło także atrakcji w postaci bazarku z ciastami i przekąskami, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na profesjonalną diagnostykę i leczenie bezdomnych psów z Tymczasowego Punktu Przetrzymań i Adopcji Psów Gminy Trzebnica.

W imieniu organizatorów głos zabrała także prezes Stowarzyszenia, Małgorzata Miśta, która wraz z Magdaleną i Pawłem Orzechowskimi oraz wolontariuszami dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy.

– Z całego serca dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za zaufanie i wsparcie, dzięki którym mogliśmy wspólnie zorganizować już X Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu! To dla nas ogromna radość, że od tylu edycji możemy działać razem – rozwijając sport, pasję do psów i promując aktywny wypoczynek w pięknej Trzebnicy. Dzięki tej współpracy Trzebnica staje się miejscem, gdzie ludzie i psy tworzą wyjątkową społeczność – pełną energii, uśmiechu i dobrej zabawy! Serdecznie dziękujemy również wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia za wsparcie, hojność i otwarte serca – bez Was ta jubileuszowa edycja nie byłaby tak wyjątkowa! – podkreśliła Małgorzata Miś.

Dziesiąta edycja Zawodów w Dogtrekkingu w Trzebnicy po raz kolejny udowodniła, że sport, pasja i miłość do zwierząt mogą iść łapa w łapę – tworząc wydarzenie, które integruje mieszkańców i promuje wartości bliskie sercu każdego miłośnika czworonogów.