Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Bezpłatny film w trzebnickim kinie

29 listopada, w sali kinowej Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu odbył się bezpłatny seans filmowy dla mieszkańców Gminy Trzebnica. Jak przy poprzednich takich spotkaniach, tak i tym razem, sala była wypełniona, a osobom starszym z terenu sołectw zapewniono transport.

Gospodarz spotkania, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima przywitał uczestników spotkania, życząc udanego i ciekawego seansu. Podkreślił także, że jest to już piąte spotkanie z cyklu, ostatnim razem wyświetlano film „Szukałem Was” w związku z beatyfikacją Jana Pawła II, a wcześniej odbyła się projekcja obrazu o ks. Popiełuszce oraz film Katyń. Poinformował także, że w przyszłym roku rozpocznie się kompleksowy remont kina i budynku ośrodka kultury.

Tym razem widzowie obejrzeli film „Cristiada” w reżyserii Deana Wrighta. Jest to najdroższa produkcja w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą (m.in. Andy Garcia, Eva Longoria i Peter O’Toole). Film opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach 1926–1929.

DSC01104.jpeg

DSC01095.jpeg