Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Na trzebnickiej obwodnicy będzie bezpieczniej!

Dzięki współpracy Gminy Trzebnica z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, trwa przebudowa newralgicznego skrzyżowania trzebnickiej obwodnicy z drogą w kierunku Marcinowa.

W ramach tej inwestycji gmina wykonała dokumentację projektową oświelenia, a GDDKiA przebudowuje drogę tworząc lewoskręty, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa tego skrzyżowania.

Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima „Mając ciągle w pamięci tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu, podjąłem szereg działań, dzięki którym to miejsce stanie się w końcu bardziej bezpieczne. Szereg spotkań i uzgodnień z GDDKiA zaowocowało tym, że na skrzyżowaniu zostaną wykonane lewoskręty, a cały newralgiczny obszar będzie odpowiednio oświetlony. Mam nadzieję, że te działania zminimalizują ryzyko wystąpienia kolejnych przykrych zdarzeń, do których często w tym miejscu dochodziło”.

 

SAM_0824.jpeg SAM_0823.jpeg SAM_0821.jpeg

SAM_0819.jpeg SAM_0817.jpeg