Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

W Brochocinie powstaje świetlica

Trwa remont pomieszczeń w budynku dworca kolejowego w Brochocinie, w którym powstanie kolejna gminna świetlica. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Gminy Trzebnica znów zyskają miejsce do wzajemnej integracji i wypełniania wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich.

Na świetlicę przystosowywana jest część pomieszczeń mieszczących się w budynku dworca kolejowego. Powstanie duża sala ogrzewana kominkiem oraz pomieszczenia sanitarne. Również teren wokół budynku zostanie uporządkowany.

Jak mówi sołtys Barbara Świdzińska, mieszkańcy bardzo cieszą się z powodu tej inwestycji, ponieważ do tej pory brakowało w Brochocinie miejsca, w którym można by się spotkać i wspólnie spędzić czas.

Warto przypomnieć, że wcześniej – z inicjatywy pani sołtys i przy zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu burmistrza, teren wokół stacji kolejowej zyskał zupełnie nowy blask. Wszystko za sprawą efektownej aranżacji zieleni, którą można podziwiać jadąc np. szynobusem, szczególnie w sezonie wiosenno – letnim. Nowa świetlica w tym otoczeniu będzie doskonałym dopełnieniem zainicjowanych wcześniej pozytywnych zmian.

IMG_2989.jpeg
Świetlica będzie ogrzewana kominkiem

IMG_2994.jpeg
Jedno z pomieszczeń wewnątrz świetlicy

IMG_2997.jpeg
Sanitariaty

IMG_2999.jpeg
Zakończenie prac remontowych planowane jest jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia

IMG_3012.jpeg
Świetlica będzie mieścić się w budynku dworca kolejowego. Od prawej: sołtys Brochocina Barbara Świdzińska, burmistrz Marek Długozima, wykonawca inwestycji i mieszkaniec - Bogdan Zieliński