Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

I Memoriał im. Andrzeja Kędzierskiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

W sobotę 16 listopada na Hali Sportowej w Trzebnicy rozegrano I Memoriał im. Andrzeja Kędzierskiego. Zmagania sportowe rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00. Wzięło w nich udział 7 zespołów, w tym dwa składy MMKS „Gaudia” Trzebnica.

W ubiegłym roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu wieloletniego trenera MMKS „Gaudia”, Andrzeja Kędzierskiego. Wspaniały człowiek, ulubiony trener, działacz społeczny, człowiek instytucja, a przede wszystkim przyjaciel dzieci – tak między innymi Andrzeja Kędzierskiego wspominają przyjaciele oraz wychowankowie. Swoją wielką sportową przygodę rozpoczynał jako nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy. Mimo iż swoje pierwsze kroki stawiał jako piłkarz ręczny, w pewnym momencie swojego życia bez reszty poświęcił się piłce siatkowej. Przez wiele lat trenował zawodniczki MMKS Gaudia. Prowadził zespoły zarówno klas 5-tych jak i 6-tych, stąd też zrodził się pomysł, aby podczas I Memoriału wystąpiły zawodniczki w tym właśnie przedziale wiekowym. Podczas rozgrywek na parkietach Hali Sportowej zagrały także zawodniczki prowadzone jeszcze przez pana Andrzeja.

Pierwsza Virtus, druga Gaudia
Zorganizowany przez MMKS „Gaudia” Trzebnica, gminę Trzebnica oraz Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica. Spośród 10 zaproszonych do zawodów drużyn, udział wzięło 7. Na trzebnickim parkiecie wystąpiły takie drużyny jak: MOS Tychy, KS „Rokita” Brzeg Dolny I, KS „Rokita” Brzeg Dolny II, Virtus Volley Szlichtyngowa, MMKS „Gaudia” Trzebnica I, MMKS „Gaudia” Trzebnica II a także „Zahiv” Volley Wschowa. W Memoriale udział wzięły zawodniczki urodzone w roku 2001 i młodsze. Składy liczyły 5-7 dziewcząt.
Formuła rozgrywek była bardzo prosta, zespoły rozgrywały spotkania na zasadzie „każdy z każdym” w trzech grupach eliminacyjnych, dwa sety do 20 punktów z przewagą 2 punktów. Zwyciężyła Virtus Volley Szlichtyngowa - drużyna, która w trakcie turnieju zdobyła największą liczbę punktów. Zmagania przebiegały zgodnie z duchem sportowej rywalizacji i zasad gry fair play, które przez lata wpajał swoim wychowanką pan Andrzej.
Widać było, że wszystkie zawodniczki pomimo swojego wieku i czasami skromnych warunków fizycznych potrafiły stworzyć naprawdę świetne widowisko. Na szczęście obyło się także bez kontuzji.

P1060179.jpeg

W trakcie zawodów, szczególne poszczęściło się jednej z naszych drużyn. Gaudia I zajęła miejsce drugie, wyróżniona została także jedna z zawodniczek drużyny – Partycja Kluga. Została bowiem wybrana przez skład sędziowski MVP turnieju i otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki. Nie było to jedyne wyróżnienie jakie tego dnia trafiło do sportsmenek. Trenerzy wybrali także wyróżniające się zawodniczki Memoriału. W zespole Gaudia I nagroda trafiła w ręce Karoliny Natanek natomiast w zespole Gaudia II do Agaty Sokołowskiej. Trzebnickie zespoły tego dnia poprowadziły - Sławomira Gniadek oraz Lidia Rojewska. Bardzo pozytywnym aspektem wydarzenia był fakt, że podczas meczów sędziowały starsze zawodniczki Międzyszkolnego Miejskiego Klubu Sportowego „Gaudia”.
Memoriał poprowadziła Sławomira Gniadek. Dopiero, kiedy po kilkugodzinnych zmaganiach przyszedł czas na podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród, stery przejął Janusz Pancerz, który podsumował zawody i podziękował wszystkim zespołom za udział w imprezie i sportową rywalizację.

 P1060178.jpeg

Nagrody dla najlepszych
Na rozdanie nagród przyszedł czas po godzinie 14. Nagrody zawodniczkom wręczyli: Elżbieta Kędzierska (żona Śp. Andrzeja Kędzierskiego), burmistrz Marek Długozima, przedstawiciele Klubu Sportowego MMKS „Gaudia” w składzie: Sławomira Gniadek, Lidia Rojewska, Zygmunt Książkiewicz, Joanna Pilip. Nagrody przyznane zawodniczkom ufundowali: Zenobia Kulik z firmy Kulik, Maciej Pietruszewski oraz burmistrz Marek Długozima.

Jeszcze przed częścią oficjalną zawodniczki MMKS „Gaudia” złożyły na ręce Elżbiety Kędzierskiej kwiaty a także podpisaną własnoręcznie przez wszystkie zawodniczki Gaudi tablicę upamiętniającą I Memoriał swojego ukochanego trenera, tę samą tablicę otrzymał w podziękowaniu burmistrz, który na zakończenie wygłosił krótkie przemówienie.

DSC00057.jpeg
Od lewej: Elżbieta Kędzierska, burmistrz Marek Długozima oraz Sławomira Gniadek.

W ciepłych słowach wspominał trenera Gaudii, podziękował także wszystkim uczestniczkom za przybycie. - Chciałbym podkreślić, że Andrzej Kędzierski był bardzo ważną osobą dla naszego miasta oraz całej społeczności sportowej. Pedagog, wychowawca, trener zespołu „Gaudia”. W mojej pamięci w sposób szczególny zapadł wyjazd do partnerskiego miasta Trzebnicy - Kitzingen, podczas którego rozegrano towarzyski mecz siatkówki. Pan Andrzej miał pod swoją opieką zespół siatkarek, który ten mecz pewnie zwyciężyły. Zwyciężyły jako drużyna, którą trener potrafił zorganizować. Wtedy mogłem dokładnie zaobserwować z jakim oddaniem, pasją i zaangażowaniem Pan Andrzej wykonywał swoją pracę. I tu trzeba zaznaczyć, że prowadził zespół nie tylko przez sportową rywalizację, ale też wychowywał i uczył, był dla młodych zawodniczek autorytetem i cieszył się ich ogromnym szacunkiem. Dla mnie było to bardzo cenne doświadczenie. W tak wyjątkowym dniu mogę zdradzić tajemnicę, że trener Andrzej Kędzierski, na wniosek Radnego Janusza Pancerza, Sławomiry Gniadek przy wsparciu Trzebnickiego Stowarzyszenia Sportowego i "Gaudii" Trzebnica, zostanie wpisany w poczet zasłużonych dla miasta Trzebnica. – powiedział burmistrz. Na te słowa wszyscy zebrani zareagowali gromkimi brawami.

DSC00038.jpeg

Zakończenie turnieju było bardzo emocjonujące, nie zabrakło łez radości i wzruszenia. Można śmiało powiedzieć, że dobro, które przez wiele lat przekazywał młodzieży pan Andrzej, tego dnia wróciło ze zdwojoną siłą. I Memoriał im. Andrzeja Kędzierskiego okazał się niesamowitym wydarzeniem upamiętniającym wiele lat ciężkiej pracy trenera, hołdem składanym za wszystkie chwile radości i każdy, nawet najmniejszy sukces. 16 listopada roku 2013 na pewno zostanie w pamięci wielu osób, tego dnia jeszcze raz pożegnaliśmy wspaniałego człowieka o wielkim sercu, przyjaciela dzieci i młodzieży – śp. Andrzeja Kędzierskiego.

DSC00051.jpeg

Końcowa klasyfikacja drużyn:
I miejsce - "Virtus" Volley Szlityngowa, II miejsce - MMKS Gaudia I Trzebnica, III miejsce - "ZAHIR" Volley Wschowa, IV miejsce - MOSM Tychy, V miejsce - KS Rokita I Brzeg Dolny I, VI miejsce - MMKS Gaudia II Trzebnica, VII miejsce - KS Rokita II Brzeg Dolny.

Wyróżnienia dodatkowe:
Najlepsza zawodniczka turnieju MVP - Paulina Kluga (MMKS Gaudia I), Najlepsza atakująca - Zuzanna Zientek (Virtus Volley Szlityngowa), Najlepsza rozgrywająca - Nikola Lubrzycka (MOSM Tychy), Najmłodsza zawodniczka - Nadia Romaniuk i Maria Kluga.

Podczas zawodów Trzebnicę reprezentowały:
Gaudia I: Patrycja Kluga, Marysia Kluga, Karolina Natanek, Monika Ołdziejewska, Leonia Kunkel.
Gaudia II: Anna Bochenek, Agata Sokołowska, Julia Cul, Patrycja Włodarczyk, Matylda Kołodziejczyk, Julia Sobkowiak.
Trenerki: Lidia Rojewska, Sławomira Gniadek.