Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Weekend z nordic walking w Trzebnicy

O nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica rywalizowało w niedzielę (10 listopada) ponad 150 zawodników! Pokonując 5 lub 10 km po wymagającej trasie Lasu Bukowego, zgodnie przyznają, że warto było przyjechać do Trzebnicy. W ramach promocji aktywnego spędzania wolnego czasu i nordic walking, jako jednej z opcji rekreacji w Trzebnicy, odbyły się treningi i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z prawidłowego chodzenia z kijkami.

Zapoznanie i trening w piątek
W Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy grupy dzieci i młodzieży zostały zapoznanie z zasadami nordic walking. Po dopasowaniu odpowiednich kijków, instruktorzy na czele z Jadwigą Grochowalską ze Spółdzielni Socjalnej Bawiland, współpracującą z Polską Federacją Nordic Walking, opowiedzieli o prawidłowym sposobie chodzenia z kijkami oraz zaprezentowali technikę nordic walking. Po przeprowadzeniu rozgrzewki na świeżym powietrzu przeszli do zajęć praktycznych.

IMG_1056.jpeg
Spotkanie w Gimnazjum nr 1.

IMG_1253.jpeg
Trening przed Szkołą Podstawową nr 3.

Nauka i zabawa w sobotę
Warsztaty nordic walking dla wszystkich chętnych odbyły się w sobotę. Pod czujnym okiem instruktor Jadwigi Grochowalskiej, uczestnicy spotkania mogli podszkolić swoją technikę chodzenia z kijkami, zobaczyć jak wygląda prawidłowa postawa ciała oraz otrzymać wiele cennych uwag i wskazówek. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z nordic walking. Równolegle w hali sportowej przy ul. Kościelnej trwała zabawa dla dzieci, które mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanego placu zabaw oraz zjeżdżalni. W zabawie towarzyszył im Super Kot – Maskotka Trzebnicy.

IMG_1386.jpeg
Rozgrzewka i ćwiczenia w Parku Solidarności.

IMG_1431.jpeg
Bezpłatna zabawa dla dzieci na dmuchanych atrakcjach w hali sportowej.

Wysiłek i rywalizacja w niedzielę
Około 70 lat dzieliło najmłodszego i najstarszego zawodnika, a na linię startu zgłosiło się ich ponad 150 (prawie połowę stanowili mieszkańcy Gminy Trzebnica)! I Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Nordic Walking należy uznać za bardzo udane. W pięknej, jesiennej aurze, na wymagającej, pagórkowatej trasie w Lesie Bukowym rywalizowano na dystansie 5 i 10 km. Sportowców klasyfikowano w licznych kategoriach wiekowych. Każdy, kto przekroczył metę przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ, otrzymał medal ukończenia mistrzostw, regenerującą, ciepłą zupę oraz rabat na masaż w Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przygotowano specjalne puchary. Najszybsi w całym wyścigu okazali się – Małgorzata Wiktorska z Wrocławia (1:14:25) oraz Krzysztof Skiba z Wałbrzycha (1:05:16) i to oni otrzymali specjalne nagrody pieniężne, ufundowane przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Dodatkową nagrodę w postaci karnetu do aquaparku przyznano najszybszej i najszybszemu mieszkańcowi Gminy Trzebnica – Edyta Fedeczko oraz Grzegorz Mazanka. Puchary wykonane przez osoby niepełnosprawne wręczono najmłodszemu i najstarszemu zawodnikowi – Alan Sosnowski (4 latka!) i Kazimierz Styczeń.

Burmistrz Marek Długozima - W Trzebnicy od prawie 30 lat odbywa się Uliczny Bieg Sylwestrowy, niedawno zorganizowaliśmy biegi na orientację i cross, odbyło się także Kryterium Kolarskie, teraz zadbaliśmy o miłośników nordic walking. Jestem bardzo zadowolony z frekwencji na dzisiejszym sportowym wydarzeniu w naszym mieście. Impreza ta wpisuje się w prowadzoną przez nas strategię - Trzebnica, Gmina Wspierająca Sport. A co ważne, wsparcie to dotyczy nie tylko inwestowania w budowanie i dbanie o infrastrukturę, ale także organizowania zawodów skierowanych do różnych grup, które z tej infrastruktury mogą skorzystać. Nordic walking jest bardzo popularną ostatnio formą aktywnego spędzania wolnego czasu, a nasze piękne tereny rekreacyjne położone w okolicach Stawów i Lasu Bukowego doskonale nadają się do chodzenia z kijkami.

Puchar Polski Nordic Walking 2014 w Trzebnicy!
Warto dodać, że w kwietniu 2014 w Trzebnicy odbędzie się Puchar Polski w Nordic Walking! Trasa w Lesie Bukowym otrzymała atest Polskiej Federacji Nordic Walking, a w Urzędzie Miejskim z burmistrzem Markiem Długozimą spotkał się m.in. Pełnomocnik PFNW Arkadiusz Kozak. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 5,10 i 20 km. Więcej - Puchar Polski w Nordic Wlaking w Trzebnicy!

Wyniki I Otwartych Mistrzostw Gminy Trzebnica w Nordic Walking na 5 km

Wyniki I Otwartych Mistrzost Gminy Trzebnica w Nordic Walking na 10 km

Więcej zdjęć z Mistrzostw

 

IMG_1473.jpeg
Biuro zawodów znajdowało się przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ. Zapisy trwały do ostatniej chwili.

IMG_1521.jpeg
Rozgrzewkę przed rozpoczęciem zawodów poprowadziła Instruktor Jadwiga Grochowalska.

IMG_1576.jpeg
Powodzenia w Mistrzostwach silnej ekipie z Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ życzył byrmistrz Marek Długozima.

IMG_1618.jpeg
Zawodnicy startowali w licznych kategoriach wiekowych.

IMG_1682.jpeg
Do pokonania były dwie lub cztery pętle po 2,5 km poprowadzone przez obszar Stawów Trzebnickich i Lasu Bukowego.

IMG_1769.jpeg
Pagórkowaty teren Lasu Bukowego stanowi spore wyzwanie dla sportowców.

IMG_1779.jpeg
Na trasie znajdowali się sędziowe, którzy pilnowali prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, ale także dopingowali zawodników.

IMG_1800.jpeg
Pod opieką Taty, najmłodszy zawodnik Mistrzostw - Alan (4 latka) pokonał 5-kilometrową trasę.

IMG_1873.jpeg
Po przekroczeniu linii mety burmistrz Marek Długozima gratulował zadwonikom ukończenia zawodów oraz wręczał pamiątowy medal.

IMG_2080.jpeg
Najmłodszy zawodnik Mistrzostw - Alan wraz z babcią, mamą i Burmistrzem Gminy Trzebnica po zakończeniu zawodów.

IMG_2205.jpeg
W specjalnie przygotowanym namiocie można było zjeść ciepły posiłek.

Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy wywalczyli - Małgorzata Wiktorska i Krzysztof Skiba.jpeg
Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy wywalczyli - Małgorzata Wiktorska i Krzysztof Skiba.

IMG_2231.jpeg
Karnety wstępu do Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój dla najszybszych trzebniczan - Edyty Fedeczko i Grzegorza Mazanki.

IMG_2336.jpeg
Całe podium w kategorii Mężczyzn powyżej 65 roku dla trzebniczan - Czesław Czternastek (1 miejsce), Jerzy Krakowiak (2 miejsce) i Grzegorz Ustymczuk (3 miejsce).

IMG_2346.jpeg
Specjalne puchary wręczono najmłodszemu - Alan Sosonowski i najstarszemu - Kaziemiorz Styczeń zawodnikowi Mistrzostw.

IMG_2352.jpeg
Specjalne wyróżnienie od Instruktor i Sędzi Jadwigi Grochowalskiej trafiło do Igora i Borysa Dmytrowskich z Trzebnicy.