Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wiosną nowe urządzenia w skateparku


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, burmistrz Marek Długozima oraz przedstawiciele trzebnickiej młodzieży użytkującej skatepark w Parku Solidarności, spotkali się w terenie z przedstawicielem firmy produkującej urządzenia do wykonywania różnorodnych ewolucji na deskorolce, rolkach czy wyczynowych rowerach.
 

Po analizie stanu dotychczasowego sprzętu wstępnie ustalono, że utworzona zostanie koncepcja wyposażenia parku w nowe, betonowe urządzenia, zgodnie z najnowszymi trendami w tym zakresie. Ponadto wyłożona zostanie profesjonalna nawierzchnia, która zastąpi dotychczasową, wysłużoną już kostkę betonową. Jeśli koncepcja zostanie zaakceptowana, wiosną rozpocznie się modernizacja. Ponadto teren zostanie częściowo ogrodzony, by uniemożliwić małym dzieciom wbieganie na teren skateparku, co zasygnalizowali młodzi trzebniczanie na pierwszym spotkaniu w tej sprawie. Ponadto przedstawili konkretne propozycje i oczekiwania odnośnie przyszłych urządzeń, by ich treningi i ćwiczenia były harmonijne i zróżnicowane pod kątem trudności. Koncepcja nowego skateparku ma zawierać ich cenne uwagi i wskazówki, bo oni najlepiej wiedzą, co można poprawić i ulepszyć, by jeszcze bardziej móc rozwijać w tej dziedzinie. Warto dodać, że zastosowanie betonowych urządzeń w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia hałasu wydawanego przez dotychczasowe urządzenia.
 

W Księginicach też chcą skatepark
Część sprzętu z trzebnickiego skateparku zostanie wyremontowana i być może trafi do Księginic, gdzie również grupa młodych osób zgłosiła się do burmistrza z pomysłem utworzenia mniejszego skateparku w ich miejscowości.
Burmistrz Marek Długozima – cieszy mnie aktywność i determinacja młodych mieszkańców gminy w tym temacie, ponieważ w dobie powszechnie dostępnych urządzeń multimedialnych obserwujemy w skali całego kraju coraz mniejszą aktywność fizyczną, kosztem wielu godzin spędzonych przed ekranami komputerów czy telewizorów. Taka fizyczna aktywność nie tylko rozwija sprawność organizmu, ale uczy też myślenia, dążenia do samorozwoju oraz pozytywnie wpływa na integrację społeczną.
 
IMG_0684.jpeg