Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Remonty gminnych świetlic

Kolejne świetlice na terenie Gminy Trzebnica doczekały się realizacji. Tym razem z nowych świetlic korzystać będą mieszkańcy Brochocina – gdzie do tej pory w ogóle nie było świetlicy oraz z Głuchowa Górnego, gdzie w istniejącej świetlicy wymienione będą okna, położona elewacja, a cały budynek będzie ocieplony. Obie inwestycje wizytował burmistrz Marek Długozima.


Brochocin – świetlica w budynku stacji kolejowej

Przetarg na odremontowanie świetlicy w Brochocinie wygrał Zakład Budowlany Elios II Jarosława Busza z siedzibą w Kuczynie. Termin realizacji prac remontowych upływa 25 listopada br. W skład wykonywanych prac wchodzić będą roboty ogólnobudowlane, elektryczne i wodno-kanalizacyjne.
Sołtys Barbara Świdzińska – Brochocin doczekał się swojej świetlicy. Cieszę się, że jeszcze w tym roku zadanie uda się zrealizować. To dla mieszkańców bardzo dobra wiadomość. Teraz nasza piękna i malowniczo położona wieś będzie jeszcze bardziej atrakcyjna pod kątem turystycznym oraz osiedlania się.

IMG_0159.jpeg
Sołtys Barbara Świdzińska oraz burmistrz Marek Długozima wspólnie oglądali miejsce, w którym powstanie świetlica.

IMG_0500.jpeg
W Urzędzie Miejskim, burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z wykonawcą remontu świetlicy - firmą Jarosław Busz Zakład Budowlany Elios II.

Świetlica w Głuchowie Górnym to przede wszystkim remont elewacji budynku, docieplenie oraz wymiana okien. Cieszy nas bardzo ten remont, świetlica to miejsce tak potrzebne w każdej wiosce, gdzie mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje, tak jak czyni to nasze słynne na całą gminę koło gospodyń wiejskich, które teraz będzie mogło spotykać się w jeszcze lepszych warunkach, co może jeszcze bardziej pobudzić ich kreatywność i jeszcze bardziej wzmocnić chęć do działania i promowania naszej małej ojczyzny. - powiedział podczas spotkania z burmistrzem sołtys Głuchowa Górnego Andrzej Koziara.

IMG_0207.jpeg
Spotkanie w Głuchowie Górnym przy remontowanej świetlicy.

Warto przypomnieć, że te dwie inwestycje to nie pierwsze tego typu działania w naszej gminie. Wcześniej do użytku oddane zostały również, odremontowane lub wybudowane od podstaw, świetlice, między innymi w Brzykowie, Komorowie, Brzeziu, Raszowie i wielu innych miejscach. Jak mówi Burmistrz Marek Długozima - Ważne by pamiętać o tradycji, o historii miejsc z których się wywodzimy, dlatego tak ważnym jest, by ludzie mieli się gdzie spotykać, gdzie dzielić się wspomnieniami i kultywować tradycje, poprzez różnorodne inicjatywy. Ważne jest również, by dzieci i młodzież z terenu gminy mogła aktywnie spędzać czas rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Aby móc to robić, należy mieć ku temu odpowiednie warunki. Dlatego konsekwentnie realizujemy modernizację i budowę świetlic wiejskich – lokalnych miejsc integracji, wyposażając je w niezbędny sprzęt, w tym sprzęt multimedialny, który ostatnio przekazaliśmy do większości istniejących świetlic. Dodaje również – jestem zbudowany postawą sołtysów, którzy wykazują zaangażowanie i troskę o mieszkańców swoich miejscowości. Są oni dla mnie dobrym partnerem do współpracy, co sobie bardzo cenię, podobnie z resztą jak mieszkańcy, którzy ich wybierają.