Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Miejscowości Gminy Trzebnica też będą doświetlone

Równolegle z modernizacją oświetlenia w mieście, trwa modernizacja i montaż nowych punktów świetlnych na terenach wiejskich. Nowe lampy pojawiły się m.in. w Brochocinie i Cerekwicy, a kolejne pojawią się w Boleścinie i Biedaszkowie Wielkim.

Montaż nowego oświetlenia jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców tych miejscowości, które rozbudowując się poszerzyły swoje lokalizacje, natomiast liczba lamp pozostała bez zmian, a co za tym idzie nowo powstałe uliczki, pozostawały niedoświetlone. Taka sytuacja miała właśnie miejsce w Brochocinie, gdzie na ciemnej do tej pory bocznej drodze zamontowane zostało pięć słupów wraz z lampami. Warto wspomnieć, że zastosowano tam rozwiązanie kablowe, instalacja została poprowadzona w ziemi, co zniwelowało potrzebę zastosowania dodatkowych słupów, służących jedynie do podtrzymywania okablowania. Oczywiście lampy użyte w tej inwestycji, jak zarówno we wszystkich innych gminnych inwestycjach dotyczących oświetlenia, są lampami energooszczędnymi, o szerokim promieniu padania światła, co zmniejsza potrzebny pobór mocy średnio o połowę. Teraz pozostaje jedynie czekać na zakończenie procedury przyłączenia instalacji do sieci energetycznej TAURON Polska- Energia S.A.. Odpowiednie dokumenty zostały już złożone przez Gminę.

Kolejną bliską ukończenia inwestycją dotyczącą oświetlenia, jest rozbudowa sieci w Cerekwicy, gdzie zamontowane zostanie dziewięć słupów i cztery oprawy. W następnej kolejności czekają już projekty w Boleścinie, gdzie ma powstać punkt sterowniczy wraz z trzema lampami oraz w Biedaszkowie Wielkim, gdzie oświetlenia doczeka się łącznik pomiędzy tą miejscowością a Janiszowem.

IMG_0168.jpeg
Jedna z nowych lamp w Brochocinie.