Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Teatr za jeden uśmiech!

Spektakl Wrocławskiego Teatru dla Dzieci – Zaczarowana Kolomotywa odbył się 15 października w Świątyni Artystów w Zawoni. Obejrzało go około pół tysiąca dzieci ze szkół Gminy Trzebnica i Gminy Zawonia. Było to możliwe m.in. dzięki porozumieniu o współpracy w zakresie kultury, jakie niedawno podpisali Wójt Robert Borczyk oraz Burmistrz Marek Długozima.

Zaczarowana Komolotywa, to pierwsza edycja akcji Teatru za jeden uśmiech, którą zainicjowały wspólnie Gmina Zawonia i Gmina Trzebnica oraz Świątynia Artystów, a jej partnerem jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Zawoni. Celem akcji ma być działanie na rzecz wyrównania szans uczestnictwa w kulturze dzieci ze wsi i małych miast. Jak dowodzą badania najmłodsi z tych właśnie środowisk mają niezwykle utrudniony dostęp do wielu dóbr, a w szczególności do kultury wysokiej.

Maluchy były zachwycone. Reagowały wspaniale. Na scenie pojawiły się smoki, księżniczki, latające ptaki i czarodziejskie ryby. Emocji nie brakowało. Dzieci głośno i aktywnie uczestniczyły w spektaklu, a po jego zakończeniu Świątynia otrzymała prawie 500 wykonanych przez dzieci uśmiechów, z których powstanie galeria. Dzieci przygotowały też specjalne laurki dla Wójta Gminy Zawonia Roberta Borczyka i Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, w podziękowaniu za możliwość zobaczenia pięknego teatralnego wydarzenia w Świątyni Artystów.

Plany Świątyni Artystów na przyszły rok są bardzo ambitne i atrakcyjne. Odbędzie się co najmniej pięć edycji akcji, w tym trzy przedstawienia teatralne, wystawa archeologiczna i koncert muzyki bardzo poważnej dla dzieci.

Kolomotywa teatr dla dzieci_koch image 0006.jpeg

Kolomotywa teatr dla dzieci_koch image 0010.jpeg