Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Modernizacja oświetlenia trwa

Na ulicy Wrocławskiej zdemontowano stare oświetlenie wraz ze słupami, w ich miejsce zamontowane zostaną nowe energooszczędne lampy, które obniżą zużycie mocy o jedną trzecią, w porównaniu do istniejącego do tej pory systemu oświetlenia. Stare oprawy, które pobierały 250 W mocy, zastąpią nowe pobierające 100 W.

Nowe lampy będą nie tylko oszczędzać energię, będą również mniejsze, przez co staną się bardziej estetyczne, bardziej przypominając latarnie niż drogowe słupy oświetleniowe, znane choćby z autostrad. Jak mówi nam jeden z pracowników – stare latarnie miały przesadzoną wysokość, słupami o takich rozmiarach można oświetlać wielopasmowe drogi. Co więcej - ich moc(wcześniej 250 obecnie 100W )oraz ukierunkowanie światła sprawiały, że światło, nie było przyjemne.

Do końca października, na zainstalowanych już nowych słupach osadzone zostaną energooszczędne klosze oświetleniowe, a całość rozbłyśnie nowym światłem. Kolejne miejsca modernizacji oświetlenia w mieście to rejony ulic Polnej i Wojska Polskiego.

Prace te są prowadzone w ramach umowy, jaką 18 lipca podpisał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dyrektor ds. Serwisu TAURON Polska Energia Tomasz Chodor. Ponadto, Warto w tym miejscu przypomnieć, że planowane jest również testowy montaż oświetlenia ledowego na ulicy Milickiej – tańsze w utrzymaniu, jednak droższe przy zakupie. Jeśli testy wykażą długoplanowe oszczędności, oświetlenie ledowe będzie sukcesywnie wdrażane w kolejnych częściach miasta.

IMG_9451.jpeg
IMG_9449.jpeg
IMG_0002.jpeg
IMG_0003.jpeg
IMG_9992.jpeg