Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spektakl „Skrzypek na dachu” dzięki współpracy gmin

21 września w Zawoni odbyło się widowisko muzyczne na podstawie fragmentów musicalu Jerrego Bocka – „Skrzypek na dachu”. Realizacja tego ciekawego przedsięwzięcia była możliwa dzięki owocnej współpracy pomiędzy Gminą Trzebnica i Gminą Zawonia. Nad organizacją całości czuwało stowarzyszenie „Świątynia Artystów” założone przez Ryszarda Gila. Spektakl odbył się w nietypowej scenerii – wewnątrz dawnego ewangelickiego kościoła. Właśnie dzięki zaangażowaniu wspomnianego stowarzyszenia, miejsce to – zamiast popadać w ruinę – ma stać się przestrzenią dla realizacji różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym.

Spektakl okazał się tak atrakcyjnym dla Zawoni wydarzeniem, że wszystkie miejsca łącznie ze stojącymi były wypełnione. Można było również zauważyć wielu mieszkańców z okolicznych miejscowości. To pokazuje, że podejmowanie przez gospodarzy gmin inicjatyw takich jak ta korzystnie wpływa na wzajemną integrację i budowę lokalnej tożsamości wśród mieszkańców.

Widowisko odbyło się pod dyrekcją Sławomira Kupczaka, a wykonawcami byli uczniowie i pedagodzy SSM i PSM I i II Stopnia im. S Moniuszki w Jeleniej Górze. Za realizację sceniczną odpowiadały: Aleksandra Lemiszka i Maria Mokrzycka-Myrlak, a przygotowaniem scenografii zajęli się: Konrad Laprus i Mirosław Emil Koch.

Skrzypek na dachu_koch image 0015.jpeg 
Poza wieloma zaproszonymi gośćmi na sali obecni byli również organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Zawonia Robert Borczyk oraz Brurmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z Przedowniczącymi rad miejskich - Dorotą Worotniak (Zawonia) i Mateuszem Staniszem (Trzebnica)

Skrzypek na dachu_koch image 0061.jpeg
Dawny koscoiół ewangelicki w Zawoni wypełniony był po brzegi