Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Będzie oświetlony łącznik przy klasztornym murze

Kończy się montaż lamp na ścieżce łączącej ul. Grunwaldzką z ul. Jana Pawła II. Widoczne są już zamontowane słupy z okablowaniem. W niedługim czasie zostaną domontowane nowoczesne energooszczędne lampy, które rozświetlą ciemne przejście.

Prace wykonuje firma Elektroteg z Trzebnicy. Montaż oświetlenia w tym miejscu jest wynikiem odpowiedzi na głosy mieszkańców, którzy już od dłuższego czasu zgłaszali potrzebę doświetlenie tego ważnego dla nich łącznika. - Odkąd pamiętam chodzę tą ścieżką. W ten sposób skracam sobie drogę do Bazyliki i do mojego syna. Ucieszyłam się bardzo, że wreszcie w tym miejscu powstanie oświetlenie. Nie jestem już najmłodsza, wzrok nie ten, na co dzień pilnuję wnuka, wracam więc do domu wieczorami, a teraz będę czuła się bezpieczniej – mówi pani Janina, emerytowana mieszkanka Trzebnicy, która mieszka na ul. Grunwaldzkiej.