Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto Sadów. Galeria zdjęć

W niedzielę pan Nowak kupił 2 kg gali po 2,5 zł. Na koniec dnia okazało się, że te 2 kg złożyły się na prawie 2 tony jabłek sprzedanych na jednym z kramików. Wszyscy zgodnie mówili: takiego Święta Sadów nie było już dawno. Takiego? Zrobionego z prawdziwym rozmachem, bogatego w stoiska z owocami i rękodzieło. I oczywiście dawno nie było też takich gwiazd, naszych gwiazd!

Jabłka, śliwy, miody, nalewki, kramiki pełne wyrobów rękodzielniczych


DSC_1471.jpeg

Prywatne Gospodarstwo Sadowniczo-Ogrodnicze. Pani Jolanta i pan Piotr Woźniakowie. Podczas tegorocznego święta sprzedali ponad 1,5 tony jabłek. Najchętniej na ich stoisku kupowano odmiany wczesnojesienne: cortland, galę. W sprzedaż owoców zaangażowała się cała rodzina: syn, teść, siostra. Dla rodziny Woźniaków Święto Sadów to ważna, rodzinna tradycja. Poza tym mają już swoich stałych odbiorców z całego Dolnego Śląska, m.in. z Oławy, Wrocławia i Oleśnicy. 


_galeria_42_95_1_1_2_3_0_0_

Muzyczne show

DSC_3508.jpeg

Tegoroczna scena na Święcie Sadów wypełniona była muzycznymi niespodziankami przez dwa dni. Jedną z nich był spontaniczny występ pana Mariana Kowalskiego, taty Tomka Kowalskiego. Spektakularna solówka na perksuji w jego wykonaniu nagrodzona została gromiki brawami.
W sobotę pojawił się Norbi, który rozkręcał imprezę. Publiczność zobaczyła występ dziewcząt z Akademii Śpiewu i Aktorstwa prowadzonej przez Marię Zygmaniak-Lesiak, sekcję tańca nowoczesnego, występ zespołów Cran, Kometa, Popovacula, a także pokaz tańca w wykonaniu dzieci z Wrocławskiej Akademii Tańca Grzegorza Kijowskiego.
W niedzielę część artystyczna zaczęła się od występu Trzebnickich Mażoretek z formacji Aida, potem zaprezentowały się grupa baletowa i grupa prowadzona przez Jima i Ankę Williamsów z kabaretu Formacja DeFormacja.
Wśród muzycznych zespołów zobaczyliśmy: The Sounds of Jona, Izabela Możdżeń Band i gwiazdy: Dorotę Osińską, Tomka Kowalskiego z zespołem FBB, Ewelinę Lisowską.

_galeria_42_100_1_1_2_3_0_0_

Dwa dni atrakcji

DSC_2732.jpeg

Maskotka Gminy Trzebnica Super Kot. Rysował z maluchami, przybijał łapki, wręczał balony i gadżety na stoisku Wydziału Promocji. Nagrodził również laureatów konkursu plastycznego "Wakacje z Super Kotem": Kingę Kozakiewicz, Martynę Janda, Borysa Dmytrowskiego, Igora Dmytrowskiego i Tomasza Kozakiewicza. Na zdjęciu z dziećmi i burmistrzem Markiem Długozimą. Warto wspomnieć, że pytanie o Super Kota było jednym z pytań quizu rodzinnego, który można było rozwiązać podczas Święta Sadów. Wśrod jego uczestników wylosowano zwycięzców: Adama Sadownika, Eliasza Marcinkowskiego, Marka Walczyszyn.

_galeria_42_98_1_1_2_3_0_0_

Święto Sadów z lotu ptaka

Frekwencja podczas XXXIV Trzebnickiego Święta Sadów była bardzo duża. W szczytowym momencie Plac Pielgrzymkowy, który mieści ok. 15 tys. ludzi, był wypełniony po brzegi. Ogromną atrakcją było Wesołe Miasteczko, które przyciągnęło amatorów ekstremalnej zabawy. 

_galeria_42_99_1_1_3_2_0_0_

 

Fotografie Marcin Mazurkiewicz