Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica współorganizatorem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017?

World Games to międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich. Jej celem jest wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin oraz wprowadzenie części z nich na kolejne olimpiady. Wachlarz tych dyscyplin jest ogromny, a wiele z nich jest bardzo widowiskowa, jak np. fistball, taniec sportowy, przeciąganie liny, biegi na orientację, rugby czy ultimate frisbee. Poprzednia edycja odbyła się w kolumbijskim Cali, a w roku 2017 prawa do organizacji wywalczył Wrocław. Ranga wydarzenia zapewnia miastu szeroką, międzynarodową promocję, ale wymaga również wielu przygotowań.

Wkrótce po ogłoszeniu, że to właśnie Wrocław zorganizuje tę prestiżową imprezę, burmistrz Marek Długozima złożył komitetowi organizacyjnemu ofertę jej współorganizacji. Za taką decyzją przemawia wiele atutów naszego miasta – bliska odległość od stolicy Dolnego Śląska, dobre skomunikowanie czy profesjonalna infrastruktura sportowa na czele z Trzebnickim stadionem Miejskim FAIR PLAY ARENA, Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ i ścieżkami w Lesie Bukowym.

Przedstawiciele wrocławskiego biura ds. organizacji World Games zainteresowali się ofertą i w piątek, 20 września odwiedzili nasze miasto. Burmistrz wraz z urzędnikami przyjęli wizytację w Urzędzie Miejskim, gdzie omówiono ogólne wymogi związane ze współorganizacją tego przedsięwzięcia, a następnie wszyscy udali się na teren miasta w celu demonstracji gminnych obiektów sportowych. Wizytatorzy w sposób pozytywny wypowiadali się zarówno na temat przygotowania obiektów jak i walorów samego miasta. Podzielili się również cennymi i praktycznymi uwagami dotyczącymi ewentualnej przyszłej współpracy.

Decyzja o tym, czy Trzebnica będzie gościć jedną z delegacji ma zapaść do końca tego roku. Jeśli się uda, Gmina Trzebnica otrzyma niepowtarzalną szansę wypromowania się na arenie międzynarodowej. Warto dodać, że już teraz – rok po mistrzostwach EURO 2012 – dzięki poczynionym inwestycjom w rozwój infrastruktury sportowej, Trzebnica staje się coraz bardziej atrakcyjnym i cenionym ośrodkiem pobytowo-treningowym dla różnych grup sportowców.

Więcej o nadchodzącym wydarzeniu można przeczytać na stronie www.worldgames2017.pl

IMG_8616.jpeg
Burmistrz Marek Długozima wraz z urzędnikami spotkali się w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami wrocławskiego biura ds. organizacji World Games.

IMG_8653.jpeg
Następnie odbyła się wizyta na Trzebnickim Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA.

IMG_8666.jpeg 
Przedstawiciele wrocławskiego biura ds. organizacji World Games oceniali wraunki, jakie oferuje Trzebnica.