Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Trzebnickie Dni Kultury Brazylijskiej - podsumowanie wydarzenia

Już po raz trzeci miało miejsce wydarzenie niecodzienne, barwne, obfitujące w moc pozytywnej energii – Trzebnickie Dni Kultury Brazylijskiej „VEM JOGAR MAIS EU”, które burmistrz Marek Długozima objął honorowym patronatem. Do Trzebnicy przybyli goście z różnych stron Polski, Europy, a nawet świata.

Inicjatorem wydarzenia był Michał Kwiatkowski założyciel i instruktor sekcji Capoeira Muzenza Trzebnica działającej przy Młodzieżowym Centrum Sportu i Rekreacji w naszym mieście.
W program festiwalu wpisały się warsztaty, spotkania oraz integracja entuzjastów tej sztuki walki, a zwieńczeniem była ceremonia nadania stopni uczniowskich dla członków Grupy Muzenza Capoeira Polska „BATIZADO i TROCA DE CORDA, której towarzyszyła piękna, energetyczna oprawa o charakterze artystyczno-sportowym. Przekazano również podziękowania na ręce burmistrza Marka Długozimy oraz zaangażowanych instruktorów.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podkreślił, iż czuje ogromną radość z faktu, iż sekcja, którą utworzył Michał Kwiatkowski prężnie się rozwija, a trzecia edycja Trzebnickich Dni Kultury Brazylijskiej jest tego najlepszym dowodem. Zdania uczestników są zgodne - capoeira to sztuka walki, która generuje dużą ilość endorfin, stwarza możliwość wszechstronnego rozwoju, jednocześnie pozytywnie wpływając na jakość zdrowia i kondycję. Członkowie Grupy Muzenza Capoeira Polska biorący udział w ceremonii nadania stopni uczniowskich zaznaczyli również, iż było to dla nich ważne wydarzenie, a oprawa zrobiła na nich ogromne wrażenie.

- Bardzo dziękujemy Panu burmistrzowi Marek Długozima za wsparcie i objęcie swoim patronatem honorowym naszej sekcji i wydarzenia oraz Pani Anecie Herner - Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Trzebnicy. Dziękujemy również firmom i instytucjom, które wsparły nas event, a w szczególności: Firmie Tarczyński, firmie Brave Design, Moon Kebab Trzebnica – powiedział Michał Kwiatkowski.