Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Dzieci Ukrainy za Pokój

19 czerwca w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbyło się niecodzienne wydarzenie artystyczne. Na scenie wystąpili młodzi utalentowani artyści - uczniowie Swalawskiej Szkoły Sztuk Pięknych z Ukrainy, którzy zaprezentowali autorski program taneczno-muzyczny „Dzieci Ukrainy za Pokój”.

- W obliczu trwającej wojny na Ukrainie Wasza obecność tutaj i przesłanie Waszego koncertu nabierają szczególnego znaczenia. Sztuka ma wyjątkową moc łączenia ludzi i przekazywania najważniejszych wartości, a Wasze występy są żywym dowodem na to, że pragnienie pokoju jest uniwersalne i silniejsze niż jakiekolwiek podziały – mówił burmistrz Marek Długozima podczas oficjalnego przywitania gości przed ich występem. - Chciałbym również wyrazić głębokie uznanie dla Waszych nauczycieli i opiekunów, którzy wspierają Was na drodze do rozwijania swoich pasji i tworzenia sztuki niosącej ważne przesłanie pokoju. To dzięki ich pracy i poświęceniu możemy podziwiać Wasze osiągnięcia. Dziękuję ks. Tomaszowi Kozie za organizację waszej wizyty i opiekę nad Wami w czasie jej trwania. Dziękuję także ks. proboszczowi Piotrowi Filasowi, który wraz z księżmi salwatorianami zaopiekował się waszą grupą tu na miejscu – dodał burmistrz.

Program koncertu zawierał występy muzyczne uczniów prezentujących grę na różnych instrumentach muzycznych, występy wokalne, ale chyba największe wrażenie robił występy taneczne. Na koniec koncertu wykonawcy wyszli symbolicznie na scenę z flagami Polską i Ukraińską.

Warto wspomnieć, że goście z Ukrainy, korzystając z zaproszenia burmistrza Marka Długozimy, mieli okazję zwiedzić Trzebnicę, skorzystać z basenu, a także kręgielni. Swoimi występami dzieci uświetniły również galę Szkolnych Orłów.