• EN
  • DE
  • UA

BAS Dance Festiwal w Trzebnicy

Turniej tańca BAS Dance Festival 2024 o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy po raz trzeci odbył się w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków.

Trzebnicka hala stała się już po raz trzeci areną zmagań najlepszych tancerzy z całej Polski. Tym razem turniej został wydłużony do trzech dni i odbył się w dniach od 24 do 26 maja. Podobnie jak w ubiegłych latach honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W skład całego wydarzenia weszły dwa turnieje tańca – turniej tańca nowoczesnego oraz towarzyskiego.
W piątek zawodnicy rywalizowali w stylach Street, Hip Hop oraz Breakdance. Sobota należała do stylów: Modern, Jazz, Contemporary, natomiast w niedzielę królował taniec towarzyski. W ostatnim dniu turnieju o godz. 18.00 odbyła się uroczysta gala finałowa połączona z wręczeniem nagród i efektownymi pokazami tanecznymi. W niedzielnej uroczystości dekoracji, w imieniu burmistrza Marka Długozimy, udział wzięła prezes Gminnego Centrum Sportu TRZEBNICA-ZDRÓJ Magdalena Ciesielska-Wojda.

Warto wspomnieć, że podczas finałowej gali wystąpiła sekcja trzebnickich Cheerleaderek. Grupa powstała stosunkowo niedawno i na obecną chwilę liczy 20 osób. Dzięki inicjatywie burmistrza Marka Długozimy trzebnickie cheerleaderki otrzymały stroje, które można było podziwiać podczas ich niedzielnego występu. Ozdobą trzeciego dnia festiwalu były także występy pokazowe pozostałych trzebnickich sekcji szkoły tańca Bas Dance: grupy baletowe, kids dance, akrobatyka taneczna, modern jazz oraz breakdance.

Organizatorami turnieju była Szkoła Tańca Bas Dance prowadzona przez Barbarę i Adriana Stryjczaków, którzy na co dzień prowadzą zajęcia taneczne w hali, oraz Gmina Trzebnica. W ciągu trzech dni na parkiecie trzebnickiej hali zatańczyło blisko 1500 zawodników i zawodniczek.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji festiwalu. Myślimy już nad tym, by kolejna edycja wzbogaciła się o udział tancerzy spoza Polski, a nasze wydarzenie zyskało status międzynarodowego. Widzimy coraz większe zainteresowanie ze strony mieszkańców, którzy licznie przychodzą, by podziwiać pokazy tańca. Bardzo nas cieszy współpraca z panem burmistrzem i w tym miejscu dziękujemy za otwarte serce na naszą inicjatywę. Zawsze staramy się, by nasz festiwal był nie tylko dla nas powodem do dumy i zadowolenia, ale również, by gmina Trzebnica miała z naszej działalności jak najwięcej korzyści. Pamiętajmy, że to nie tylko sam festiwal, gdyż na co dzień w Trzebnicy prowadzimy wszechstronne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców – mówił po tegorocznej edycji festiwalu Adrian Stryjczak.