• EN
  • DE
  • UA

Za nami Dzień Dziecka w Gminie Trzebnica

1 czerwca już tradycyjnie w naszym mieście świętowaliśmy Dzień Dziecka i choć pogoda nie rozpieszczała, a imprezę trzeba było przenieść z terenu Stawów Trzebnickich do Gminnej Hali Sportowej przy ul. Kościelnej, to atrakcji tego dnia nie brakowało.

Najmłodszych przywitały Trzebnickie Mażoretki, które zaprezentowały program z Mistrzostw Polski. Wróciły z nich ze złotem, srebrem oraz dwoma brązowymi medalami. Później przed zebranymi wystąpiły dzieci ćwiczące w szkole tańca Bas Dance, a także w sekcji Capoeira Muzenza. Podczas świętowania nie mogło zabraknąć również SuperKota, który przybijał piątki oraz dzielnie pozował do zdjęć. Ogłosił też specjalny konkurs, a wszystkie przebrane za koty dzieci odebrały upominki z rąk burmistrza Marka Długozimy.

- Cieszę się, że pomimo niekorzystnej aury udało się nam tu razem spotkać i cieszyć się z Waszego święta. Dzisiaj to Wy jesteście najważniejsi. Jak mówił Janusz Korczak – „KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”. I dzisiaj tym słońcem, którego nam brakuje, są wasze uśmiechy. Przed Wami mnóstwo zabaw i atrakcji. Dzisiejszym dniem rozpoczynamy również jubileuszowe, bo 10. Dni Rodziny w Trzebnicy. Na przestrzeni całego tygodnia przygotowaliśmy dla naszych rodzin liczne atrakcje, ciekawe wykłady i zajęcia. Serdecznie zachęcam do skorzystania. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie Dnia Dziecka i Trzebnickich Dni Rodziny – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Dziś odbywa się również charytatywny turniej siatkarski zorganizowany przez naszych siatkarzy z drużyny Volley Team DTR na czele z Panią Brygidą Afet-Lenart, a wspierany przeze mnie. Już po raz VII pomagamy zbierać środki dla potrzebujących. Tym razem gramy dla małego Kacperka, który jest tu dzisiaj z nami, proszę o wsparcie tej inicjatywy – powiedział burmistrz, zapraszając chłopca wraz z mamą na scenę.

Później o dobrą zabawę zadbali animatorka Anna Kukawska oraz gwiazda wieczoru – iluzjonista Pan Ząbek. Na odwiedzających czekały inne liczne atrakcje, takie jak fotobudka, gadżety, konkursy z nagrodami czy aktywności sportowe. Na Trzebnickich Stawach trwał Smaczny Weekend, a wieczorem odbył się tam również charytatywny koncert Marka Piekarczyka z zespołem.

Zachęcamy do korzystania z atrakcji tygodnia 10. Trzebnickich Dni Rodziny, a na kolejny Dzień Dziecka zapraszamy już za rok.