• EN
  • DE
  • UA

Kolejne inwestycje

Burmistrz Marek Długozima ogłosił przetarg na wykonanie projektów kolejnych szesnastu dróg w sołectwach Gminy Trzebnica. Dokumentacja wykonana zostanie dla Ujeźdźca Małego, Szczytkowic, Kobylic, Kuźniczyska, Masłowa, Marcinowa i Piersna.

- To bardzo duże zadanie, w którym odpowiadamy na głosy mieszkańców, a także sołtysów, którzy przekazują mi potrzeby swoich sołectw. Wykonanie projektów to pierwszy krok do spełnienia obietnicy zrealizowania danej inwestycji – powiedział burmistrz i dodał: - Już niebawem wiele ulic zostanie gruntownie wyremontowanych, a tym samym sprawimy, że poruszający się po nich ludzie zyskają na bezpieczeństwie i będą odczuwać znacznie większy komfort – podsumował.

W ostatnim czasie burmistrz podpisał również umowę na budowę kolejnych czterech dróg – dwóch w Koniowie i dwóch w Ujeźdźcu Małym, a także trzeciego etapu kanalizacji w Nowym Dworze.

Ostatnie lata to czas wielkich zmian na terenach wiejskich, realizacji wielu ważnych projektów w tym m.in. budowy świetlic, placów zabaw, szkół, boisk wielofunkcyjnych, dróg wraz z oświetleniem i chodnikami. To ponad 500 inwestycji, które sukcesywnie tworzymy, by zmieniały się nasze wsie.