Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Szkoła Podstawowa nr 2. Dwie nowe pracownie!

Szkoła Podstawowa nr 2 będzie miała dwie nowe pracownie. Pierwsza to cyfrowa pracownia językowa - wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, m.in. interaktywną tablicę, słuchawki i mikrofony dla każdego ucznia. Druga to nowoczesna sala komputerowa.  Wszystko dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację Golden Tulip.

- Marzyłam o pracowni językowej już od wielu lat. Właściwie w tym czasie kilka razy zdążyły się zmienić rozwiązania technologiczne stosowane przy takich projektach - mówi dyr. Szkoły Podstawowej nr 2 Grażyna Kantecka i dodaje: - Cyfrowa pracownia językowa to skok w przyszłość, ogromny komfort nauczania zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Badania potwierdzają, że skuteczność nauczania w przypadku pracowni, w stosunku do tradycyjnych metod, jest większa nawet o kilkadziesiąt procent. Jestem wdzięczna i ogromnie się cieszę, że nasi uczniowie dostali taką szansę.

Potrzeby szkoły dotyczące nauki języków obcych i szeroko rozumianej informatyki doskonale wpisują się w profil działalności Fundacji Golden Tulip. Organizacja została założona w listopadzie 2009 roku przez Katarzynę i Artura Trawińskich, właścicieli FM Group Polska. Fundacja od początku angażuje się w niesienie pomocy dobroczynnej, humanitarnej i rozwojowej szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszego globu. Wśród głównych nurtów jej działalności, obok ochrony zdrowia oraz sportu, można wymienić właśnie obszar edukacji. W kwietniu 2012 roku, w niewielkiej wiosce Bili na południu Mozambiku, oddano do użytku szkołę, która powstała dzięki wsparciu finansowemu Golden Tulip.

- Wyjątkowo ważne są dla nas działania na rzecz poprawy jakości życia dzieci, szczególnie tych, które pochodzą z małych miejscowości, z terenów wiejskich. Nasze projekty realizujemy zarówno na poziomie lokalnym, czego przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy, jak i globalnym, nawet po drugiej stronie kuli ziemskiej, co pokazuje współpraca z gminą Boane w Mozambiku – mówi Katarzyna Trawińska, założycielka fundacji.
Działalność Golden Tulip w Polsce to współpraca z instytucjami i placówkami publicznymi, m.in. ze szkołami, przedszkolami, domami dziecka, a także organizacjami pozarządowymi oraz z osobami fizycznymi, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Pomoc tym ostatnim polega przede wszystkim na udzielaniu wsparcia w zakresie dostępu do usług i produktów medycznych.

- Jesteśmy przekonani, że nowocześnie wyposażone sale w Szkole Podstawowej nr 2: językowa i informatyczna przyczynią się do podniesienia jakości nauczania tych przedmiotów. Z pewnością dla wielu dzieci to będzie dobry początek ich edukacji, ale też i ogromna szansa na to, by w przyszłości kontynuować naukę w najlepszych szkołach średnich i wyższych – dodaje K. Trawińska.

W ramach udzielonego wsparcia Fundacja Golden Tulip przekazała środki pieniężne, które dyrekcja szkoły wykorzysta na zakup wyposażenia pracowni języków obcych oraz pracowni komputerowej. Te klasy zostaną wyposażone w tablice interaktywne, zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem do obsługi interaktywnych urządzeń, multimedialny projektor oraz specjalne umeblowanie. Wartość projektu to ok. 50 000 zł.