• EN
  • DE
  • UA

Narada dotycząca postępów budowy

Na moje zaproszenie w Urzędzie Miejskim odbyła się cotygodniowa narada robocza dotycząca postępu budowy 28 nowych inwestycji o łącznej wartości blisko 11 000 000 zł. Poswatają one w ramach zadania „Budowa nowej i modernizacja istniejącej infrastruktury drogowej, oświetleniowej i społecznej w Gminie Trzebnica”.

Prace prowadzone przez firmę Berger Bau Polska trwają w najlepsze, a zakończą się do czerwca 2024 roku.

Powstają m.in.: nowa droga w Domanowicach, przebudowana zostanie droga w Świątnikach, Raszowie, Taczowie Małym, Skoroszowie, Cerekwicy, Masłowie, Biedaszkowie Wielkim, droga powiatowa na odcinku Janiszów-Biedaszków, a także ulica Korczaka w Trzebnicy. Nowe oświetlenie zostanie wybudowane na odc. Trzebnica-Sulisławice, w Skarszynie, Małuszynie, Biedaszkowie Wielkim, w Domanowicach, Księginicach (na ul. Cichej, Spacerowej, Łabędziej), w Piersnie, Koniowie, Brzeziu, Kobylicach, w Trzebnicy na skrzyżowaniu ul. Kwiatowej i Ogrodowej. W tej kwocie znajduje się również budowa świetlicy wiejskiej w Brzeziu.

Ogrom tych inwestycji pokazuje skalę rozwoju gminy Trzebnica przez kolejne inwestycje tak na terenach wiejskich, jak i w samym mieście. Zrównoważony rozwój to hasło, które przyświeca mi od początku na stanowisku burmistrza. W tym przetargu uzupełniliśmy najpilniejsze potrzeby drogowe, oświetleniowe, a także świetlicowe. A na kolejne ze świetlic niebawem ogłosimy przetargi, podobnie jak na drogi, w tym oczekiwane połączenie w Ujeźdźcu Małym.

W tym miejscu dziękuję również moim radnym z klubu KWW Marka Długozimy Skuteczni dla Rozwoju za to, że wspólnie realizujemy nasz program wyborczy zmieniając Gminę Trzebnica na lepsze.

Dodam, że już w przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Korczaka.

podpis3 2.png