• EN
  • DE
  • UA

Poważne wzmocnienie dla Polonii Trzebnica

We wtorek 13 lutego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy miało miejsce niecodzienne spotkanie związane z naszym Gminnym Klubem Sportowym Polonia Trzebnica.

Tego dnia burmistrz Marek Długozima miał okazję oficjalnie poznać i przywitać w Trzebnicy nowych zawodników, którzy na pewno będą stanowili solidne wzmocnienie dla gminnego klubu piłkarskiego. Pierwszy z nich to bardzo doświadczony i ograny na boiskach Ekstraklasy Paweł Sasin, a drugi to młody obiecujący golkeeper (z pochodzenia trzebniczanin) – Wiktor Gasztyk. Obaj zawodnicy przychodzą do Polonii bezpośrednio z klubu Ślęza Wrocław.

We wspomnianym wtorkowym spotkaniu wzięli udział także Prezes GKS Polonia Trzebnica – Paweł Paszkowski oraz trener – Paweł Tronina.

- Nastroje w klubie po tym transferze wydają się być znakomite i życzę kadrze trenerskiej, działaczom, zawodnikom, a przede wszystkim kibicom, udanego sezonu i upragnionego awansu do IV ligi. Zawsze staram się wspierać zarówno naszą Polonię, jak również pozostałe kluby piłkarskie działające w naszej gminie – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Warto wspomnieć, że Paweł Sasin (rocznik ‘83) jest wychowankiem Śląska Wrocław i zawodnikiem bardzo doswiadczonym. Debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2001/02. Od tego czasu rozegrał 207 spotkań w czołowej lidze, w których strzelił 7 goli. W późniejszych etapach kariery nowy nabytek Polonii grał w Ekstraklasie w takich klubach, jak Lech Poznań, Korona Kielce, Cracovia, Górniku Łęczna. Ma w swoim bogatym piłkarskim CV również Wartę Poznań, Arkę Gdynia, Dolcan Ząbki, Polonię Nysa, czy Ślęzę Wrocław.

Wiktor Gasztyk z kolei jest młodym, kształtującym się dopiero zawodnikiem. Urodził się w Trzebnicy w 2003 roku, swoją przygodę z footbolem rozpocznyał w FC Wrocław Academy. Następnie trafił do Śląska Wrocław, później Ruchu Chorzów oraz Ślęzy Wrocław.