Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Sztuka rusza w plener

Artyści z Polski, z Ukrainy, a nawet ze Stanów Zjednoczonych, wśród nich profesorowie renomowanych uczelni. To uczestnicy zbliżającego się II Międzynarodowego Pleneru Artystycznego. W dniach 16-25 sierpnia br. trzebnickie pejzaże staną się tłem dla niezwykłej galerii sztuki.

Artyści będą posługiwać się różnymi technikami, takimi jak: malarstwo, grafika, tkanina artystyczna, ceramika, metaloplastyka artystyczna, rzeźba. Na czas trwania pleneru goście będą zakwaterowani w sanktuaryjnym Domu Pielgrzyma. Nad całością przygotowań i przebiegiem czuwają kuratorzy: ks. Bogdan Giemza, przełożony wspólnoty salwatorianów w Trzebnicy i artysta Janusz Łozowski.
Z myślą o szerszym gronie miłośników sztuki odbędą się spotkania autorskie z artystami w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu przy ul. Prusickiej 12. Organizatorzy zapraszają na nie we wtorek, środę i w piątek (20, 21 i 23.08) na godz. 19.00.

Zwieńczeniem pleneru będzie wernisaż w niedzielę 25 sierpnia (rozpoczęcie o 15.30) połączony z festynem parafialnym „Bartłomiejki”. Zainteresowani będa mogli zakupić wybrane dzieła.

Plener Trzebnica 2013.jpeg