Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejka Wąskotorowa na Rynku

Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Kolej Wąskotorowa – wspomnienie”, przygotowanej z okazji 115 rocznicy otwarcia linii Wrocław-Trzebnica. Zawiera ona zdjęcia, wycinki prasowych i wiele dokumentów związanych z kolejką i ludźmi, którzy przy niej pracowali. Wystawa jest częścią większego projektu, w ramach którego odbyło się spotkanie Rajd Trasą Kolejki z Trzebnicy do Węgrzynowa.

Wystawę można obejrzeć na trzebnickim Rynku, a dodatkowe eksponaty zostały wystawione w Muzeum Regionalnym w Trzebnicy. Część zdjęć do wystawy została wykorzystana dzięki uprzejmości pana Tomasza Pola, współautora monografii o wąskotorówce i autora strony internetowej http://www.kleinbahn.pl. Fotografie, dokumenty i informacje zawarte na wystawie pochodzą także ze zbiorów: Tomasza Łamasza, Sylwestra Nowakowskiego, Zbigniewa Lubicz-Miszewskiego, Ireneusza Radnego, Muzeum Regionalnego w Trzebnicy.

IMG_0006.jpeg

IMG_0009.jpeg