• EN
  • DE
  • UA

Święto szkoły i pasowanie nowych uczniów w trzebnickiej „Trójce”

W środę 8 listopada w trzebnickiej „Trójce” cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi obchodziła urodziny swojej patronki – Marii Skłodowskiej-Curie. Przy tej okazji odbyło się także pasowanie tegorocznych pierwszoklasistów na uczniów.

Z okazji święta patronalnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy im. Marii Skłodowskiej-Curie, cała społeczność gminnej szkoły zgromadziła się w hali sportowej. Oprócz uczniów i grona pedagogicznego „Trójki” licznie przybyli także rodzice oraz specjalnie zaproszeni goście – dyrektorzy pozostałych gminnych placówek oświatowych, byli dyrektorzy „Trójki”, proboszcz parafii pw. św. Piotra i św. Pawła w Trzebnicy – Bogdan Grabowski, a nawet reprezentanci przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzebnicy. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło również zabraknąć Burmistrza Gminy Trzebnica – Marka Długozimy.

Wszystkich obecnych na wydarzeniu przywitała dyrektor szkoły – Aneta Herner, która przypomniała, że święto patronalne to najważniejsza data w kalendarzu każdej szkoły.

- Szkoła to wspólnota mająca wspólne cele i wartości takie jak dobro, wolność, edukacja. Święto naszej szkoły traktujemy jak święto rodzinne. W tym roku jest ono szczególnie wyjątkowe, bowiem 120 lat temu Maria Skłodowska-Curie wraz ze swoim mężem zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, a 50 lat temu patronem naszej szkoły została właśnie Maria Skłodowska-Curie - kobieta, która swoim życiem wskazywała drogę do sukcesu i zwycięstwa następnym pokoleniom – przypomniała dyrektor.

W sposób szczególny wyraziła także wdzięczność burmistrzowi za wsparcie udzielane uczniom szkoły: - Dzięki Pana zaangażowaniu młodzi trzebniczanie uzyskują szansę rozwijania swoich talentów, kreatywności oraz nowoczesnych kompetencji. W ostatnich latach, dzięki Panu, baza dydaktyczna „Trójki” powiększyła się o nowoczesną halę sportową, plac zabaw dla najmłodszych, pracownię do nauki języków obcych, rzutniki, tablice interaktywne, sprzęt z programu „Laboratoria przyszłości”, a już dziś z wielką radością mogę zaprosić na otwarcie nowoczesnej pracowni przyrodniczej w ramach ogólnopolskiego programu „Ekopracownia Zielone Serce Szkoły”, której pozyskanie było możliwe dzięki Pana wsparciu i przyznaniu nam niezbędnego wkładu finansowego.

W ramach wdzięczności, burmistrz otrzymał z rąk uczniów upominek w postaci ręcznie wykonanej grafiki przedstawiającej Kapliczne Wzgórze w Trzebnicy. Następnie zgromadzone na hali „pierwszaki” zaprezentowały swoje zdolności recytując wiersze, śpiewając i tańcząc, czym pokazały, że są gotowi stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
Po oficjalnym ślubowaniu nowych uczniów, burmistrz Marek Długozima wraz z dyrektor Anetą Herner dokonali pasowania na ucznia. Po tej części oficjalnej, swój występ zaprezentowały również dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy, wykonując taniec do muzyki Elvisa Presleya oraz wręczając pierwszoklasistom upominki. Należy też wspomnieć, że na korytarzu szkolnym było przygotowane przez uczniów i nauczycieli stanowisko fizyczno-chemiczne z ciekawymi eksperymentami, a cała społeczność szkolna mogła wspólnie świętować częstując się popcornem oraz pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców.

Burmistrz Marek Długozima zwracając się do „pierwszaków” powiedział: - Dzisiaj jest bardzo ważny moment w Waszym życiu, w obecności Waszych kolegów, koleżanek, także rodziców wchodzicie w nową społeczność – uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.
To tutaj właśnie będziecie zdobywać nowe pokłady wiedzy, odkrywać swoje talenty, poznawać nowych przyjaciół. Gratuluję Wam i ogromnie się cieszę ze szkoły, która jest dla Was bezpiecznym miejscem i w której, jak mam przekonanie, będziecie mogli realizować swoje marzenia. Gratuluję rodzicom pierwszoklasistów, gdyż bogactwo waszych dzieci, którego próbkę mogliśmy zobaczyć przed chwilą podczas ich występów, to jest wasze bogactwo. Chciałem również na koniec podziękować Pani Dyrektor, bo wszystkie działania które Pani wymieniła, nie byłyby możliwe do zrealizowania, bez osobistego Pani zaangażowania. Ta nasza współpraca, którą sobie bardzo wysoko cenię, przynosi wymierne owoce. Dziękuję serdecznie i mam nadzieję, że szkoła nadal będzie się tak wspaniale rozwijała jak dotychczas – podsumował.