• EN
  • DE
  • UA

Przebudowa ulic

W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na przebudowę ulicy Malinowej, Poziomkowej, Jagodowej i Borówkowej wraz z budową kanalizacji i infrastruktury towarzyszącej. Jest to spełnienie obietnicy danej przez burmistrza Marka Długozimę mieszkańcom osiedla znajdującego się przy ul. Czereśniowej.

Prace drogowe i elektryczne przeprowadzi firma Anny Chleboś z Granowca za kwotę 2 676 071,66 zł. Roboty kanalizacyjne wykona firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Skiba z Milicza za kwotę 1 243 485,68 zł.

- Zgodnie z moim zapewnieniem realizujemy kompleksową budowę dróg na tym prężnie rozrastającym się osiedlu domków jednorodzinnych. Obecnie powstaje również projekt dla ul. Porzeczkowej, która zostanie zrealizowana w kolejnym etapie – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Warto przypomnieć, że tuż obok osiedla znajduje się także teren rekreacyjny, gdzie niebawem rozpoczniemy drugi etap jego zagospodarowania. Powstanie m.in. wodny plac zabaw, dwa tory typu pumptruck, ścianka wspinaczkowa oraz nasadzenia zieleni. To wszystko sprawia, że teren osiedla domków jednorodzinnych, jak i Bukowego Osiedla jest bardzo atrakcyjny pod kątem mieszkaniowym i sprawia, ze Trzebnica może się wciąż rozwijać pod względem liczby ludności – podsumowuje burmistrz.