• EN
  • DE
  • UA

Biblioteka zostanie zakończona do marca

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę dotyczącą drugiego etapu budowy nowej siedziby gminnej biblioteki, a dokładnie zadania pod nazwą: ,,Budowa siedziby Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Kasprowicza w Trzebnicy, jako innowacyjnego centrum kulturalnego – etap II”.

Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Zakład Instalacji Budowlanych S.C. Aleksander Stahlberger, Teresa Stahlberger z Oleśnicy. Przy podpisaniu umowy, oprócz właściciela firmy obecny był również dyrektor, który będzie nadzorował inwestycję - Łukasz Forysiak.

Warto wspomnieć, że dotychczas został zrealizowany pierwszy etap inwestycji, która znajduje się w tzw. stanie surowym zamkniętym. Niebawem ponownie ruszą prace, na zakończenie których wykonawca będzie miał pół roku. Można się więc spodziewać, że inwestycja zostanie zakończona do marca 2024 roku. Koszt drugiego etapu inwestycji wyniesie 2 mln 325 tys. zł.

- Wierzę, że nowa biblioteka dołączy do grona chlubnych inwestycji i projektów, które zrealizowałem w ciągu ostatnich lat. Będzie kolejną, piękną wizytówką miasta. Cieszę się, że polubili także Państwo tymczasowe rozwiązanie jakim jest powrót biblioteki do budynku Gminnego Centrum Kultury i Sztuki. Jestem wdzięczny pracownikom naszej Miejskiej Biblioteki, którzy z ogromnym sercem i zaangażowaniem starali się, by utrzymać poziom czytelnictwa zarówno w starej lokalizacji w Trzebnickim Rynku, jak i obecnie w GCKiS. Działali prężnie także w okresie pandemii, stąd kontakt mailowy i telefoniczny z czytelnikami, a także wiele akcji, które odbyły się w tym czasie i umożliwiały nawet bezpośrednie dostarczenie książek do domu – powiedział burmistrz i dodał: - Jak Państwo wiedzą inwestycje w edukację i kulturę od wielu lat leżą mi na sercu, w tym również los czytelników, także tych najmłodszych. Nowa lokalizacja, przestronne sale, multimedialna czytelnia, to wszystko we współpracy ze szkołami pozwoli zachęcić do czytania także najmłodszych. Każdy znajdzie w nowym miejscu coś dla siebie, np. rodzice będą mogli poczytać gdy ich pociechy będą bawić się na nowym placu zabaw. Kompleksowość tej inwestycji oraz jej lokalizacja, to niezaprzeczalne atuty- podsumowuje burmistrz.