Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Preferencyjne poręczenia kredytów JEREMIE dla MŚP

Dolnośląski Fundusz Gospodarczy oferuje korzystne poręczenia kredytów w ramach Inicjatywy JEREMIE dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy województwa dolnośląskiego mogą już dziś starać się o wsparcie w formie poręczenia nawet do 1 mln zł.

Poręczenie DFG daje szansę na kredyt nawet małym, startującym firmom. Dzięki szybkiej dwudniowej weryfikacji wniosków oraz niskim kosztom poręczenia, praktycznie każdy ma szansę na pozyskanie środków.

Warunkami ubiegania się o poręczenie są:
- posiadanie siedziby lub prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Dolnego Śląska
- staranie się o kredyt w instytucji współpracującej z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym
- posiadanie zdolności kredytowej, potwierdzonej rekomendacją współpracującej instytucji
Jak wygląda procedura udzielania poręczeń? Bardzo prosto: przedsiębiorca składa wniosek o poręczenie wraz z dokumentacją kredytową w banku współpracującym z DFG; za jego zgodą Fundusz otrzymuje bezpośrednio z banku niezbędne do podjęcia decyzji dokumenty wraz z rekomendacją dotyczącą możliwości udzielenie kredytu. Od tego momentu potrzeba maksymalnie do tygodnia czasu na podjęcie decyzji w sprawie udzielenia poręczenia bądź odmowy oraz w przypadku pozytywnej decyzji na podpisanie umowy z Funduszem.

Opłata w zależności od czasu trwania kredytu wynosi od 0% dla poręczeń do 24 miesięcy do maksymalnie 0,3% wartości poręczenia w przypadku poręczeń na 60 miesięcy.

Poręczenie zapewnia:
- łatwiejszy dostęp do finansowania zewnętrznego niezależnie od historii kredytowej, czasu prowadzenia działalności i posiadanego majątku,
- możliwość realizacji planów biznesowych
- swobodę w dysponowaniu pozyskanymi środkami
- poczucie bezpieczeństwa

Dokumentami wymaganymi w procedurze weryfikacji są: wniosek o udzielenie poręczenia i dokumentacja kredytowa przekazana do Funduszu na podstawie pisemnej zgody przedsiębiorcy.

Więcej szczegółowych informacji na temat zasad i warunków udzielania poręczeń można znaleźć na stronie www.dfg.pl i www.poreczenia-dfg.pl

  Plakat_DFG_Poreczenia.jpeg
(kliknij, aby powiększyć)